null

Warszawski Ratusz gra z WOŚP

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Spacer po zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki, wyjątkowy zegarek, a może głośnik z kultowej Sali Kongresowej? Wszystkie te przeżycia i przedmioty przekazane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępców, Renatę Kaznowską i Tomasza Bratka, można wylicytować na aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zachęcam Państwa do licytacji zabytkowego głośnika. Proszę pamiętać, że to przede wszystkim świadek wielkich wydarzeń kulturalnych minionej epoki. Okruch historii, który ktoś z Państwa przechowa we własnym domu – zaprasza do udziału w licytacji prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Świadek historii

Głośnika z Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki przez lata używano podczas największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych. To nie tylko zabytek z remontowanej właśnie sali, ale prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej, wyprodukowane przez renomowaną firmę audio Goodmans of England.

To dzięki takim głośnikom występujące w Kongresowej gwiazdy brzmiały tak, że wielu wspomina te koncerty do dziś. A na przestrzeni kilkudziesięciu lat wystąpili tam m.in. Marlena Ditrich, The Rolling Stones, Bob Dylan, Elton John czy Patti Smith.

Aukcja internetowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa do 29 stycznia 2024. Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość odebrania głośnika osobiście od prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego w Pałacu Kultury i Nauki.

Gdzie w PKiN mieszkają koty?

Pałac Kultury i Nauki skrywa wiele tajemnic, a niektóre przestrzenie nie są na co dzień dostępne dla odwiedzających. Po tych i innych ciekawych miejscach oprowadzi zwycięzców aukcji wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Odwiedzimy okazałe pałacowe sale m.in. ratuszową, marmurową czy gotycką. To one były bohaterami niezliczonych filmów, koncertów, targów, czy wystaw. Końcowym punktem zwiedzania będzie wjazd na taras widokowy na 30. piętrze oraz na taras pod zegarem na 40. Piętrze – zapowiada wiceprezydentka Renata Kaznowska.

Dodatkową niespodzianką będzie sprawdzenie postępu prac przy modernizacji Sali Kongresowej. Od zeszłego roku trwają tam prace związane z kompleksową modernizacją Sali wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, konferencyjnym i gastronomicznym.

Aukcja potrwa do 29 stycznia 2024 r.

Unikatowy zegarek

Na aukcję WOŚP trafił także zegarek naręczny podarowany zastępcy prezydenta m.st. Warszawy Tomaszowi Bratkowi przez Przedstawiciela Rady Najwyższej Ukrainy podczas spotkania międzynarodowego w Warszawie.

Zegarek Time-R: jest automatyczny, nieużywany. Jest wyjątkowy ze względu na to, że na tarczy zegarka znajduje się budynek Rady Najwyższej Ukrainy. Został wręczony wiceprezydentowi w podziękowaniu za pomoc Warszawy dla Ukrainy podczas trwającej wojny. Zegarek to więc symbol solidarności warszawiaków z narodem ukraińskim.

Aukcja potrwa do 9 lutego 2024 r.