null

Warszawski Maraton Fitness w niedzielę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestniczki Warszawskiego Maratonu Fitness podczas ćwiczeń na sali

W najbliższą niedzielę – 10 grudnia – kolejna edycja Warszawskiego Maratonu Fitness. Wydarzenie odbędzie się w hali przy ul. Ks. Trojdena 2c. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Sześć godzin pełnych aktywności, cztery sale i łącznie 24 treningi - wszystko to czekać będzie na uczestników Warszawskiego Maratonu Fitness, który odbywać będzie się na terenie CSR Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W programie imprezy znajdą się zajęcia:

  • dance,
  • zumba,
  • tabata,
  • joga,
  • pilates i in.

Treningi poprowadzą doświadczeni instruktorzy, znani uczestnikom poprzednich edycji –Dorota Święczkowska, Katarzyna Witkowska-Błażejczyk, Krystian Gronek, Oktawian Zagórski oraz Anna Cegłowska. Można uczestniczyć w zajęciach przez cały dzień albo wybrać jeden-dwa treningi.

Fitness to wspaniały rodzaj aktywności. Samemu możemy ustalać balans między treningiem, a relaksem i odpoczynkiem. Dbajmy o aktywność i o zdrowie, kiedy pogoda nie zachęca do uprawiania sportu. Urząd Miasta z pełnym przekonaniem wspiera takie imprezy – mówi zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Warszawski Maraton Fitness jest współfinansowany przez m.st. Warszawę. Imprezę organizują AZS Warszawa i AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie odbywa się od ponad 10 lat.

Stawiamy na sprawdzoną formułę imprezy. Obiekty sportowe Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego są doskonałym miejscem do organizacji takiego wydarzenia, bo wszystko odbywa się w jednym miejscu i uczestnicy łatwo mogą poruszać się między salami. Będzie tu dużo tańca, ale nie tylko. W każdej z sal poczuć będzie można inny nastrój. Liczymy na stałe bywalczynie i bywalców, ale chcemy też dotrzeć do kolejnych osób. Dla studentów WUM udział w całym maratonie usprawiedliwi dwie nieobecności w zajęciach WF - mówi Marzena Walenda, współorganizatorka imprezy.

Oprócz sporej dawki ruchu na uczestniczki i uczestników czeka też dawka wiedzy. Będą warsztaty, wykłady, badania i porady żywieniowe prowadzone przez Studenckie Koła Naukowe WUM.

Udział w imprezie jest darmowy, jednak obowiązują zgłoszenia – z uwagi na limity osób, które będą mogły wziąć udział w treningach w mniejszych salach. Rejestracja trwa na stronie internetowej Warszawskiego Maratonu Fitness.