null

Warszawski Dzień Zwierząt powraca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na fragment Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu w słoneczny letni dzień. Widać również drzewa i zieleń dookoła.
Multimedialny Park Fontann

Po pandemicznej przerwie do Multimedialnego Parku Fontann powraca święto miłośników zwierząt. Już w najbliższą niedzielę, 22 maja, na Podzamczu będzie można spotkać ponad 100 psów warszawskiego Schroniska na Paluchu, a także posłuchać porad specjalistów czy bezpłatnie zaczipować swojego czworonoga.

Tegoroczny Warszawski Dzień Zwierząt, podobnie jak poprzednie edycje, nie pozwoli się nudzić. W najbliższą niedzielę między godziną 12:00 a 18:00 przy Multimedialnym Parku Fontann czekać będzie ponad 100 chętnych do adopcji psów z warszawskiego Schroniska na Paluchu, pracownicy i wolontariusze placówki oraz przedstawiciele fundacji wspierających zwierzęta. Na wydarzenie warto zabrać własnego pupila, w szczególności jeśli jest nim adopciak z „Palucha” – organizatorzy przygotują dla nich specjalne upominki. Nie zabraknie też porad adopcyjnych, prelekcji behawiorystów i konkursów z nagrodami. Na miejscu będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa.

Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt będzie można spotkać także Igora Tracza, wielokrotnego mistrza Polski, Europy i świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz adopciaka Blacky’ego, mistrza Polskiej Ligi Nosework. Po raz kolejny wręczone zostaną też statuetki „Przyjaciel Schroniska na Paluchu”.

Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy miłośnicy zwierząt – nie tylko psów i kotów. Swoje stoiska wystawią również organizacje opiekujące się pozostałymi przedstawicielami fauny, m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Fundacja Przygarnij Królika i Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim.

Organizatorem wydarzenia jest stołeczne Schronisko na Paluchu. Ostatni Warszawski Dzień Zwierząt odbył się w 2019 r.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku.