null

Warszawska Wielkanoc

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kwitnące żonkile na tle niebieskiego nieba

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania podczas „Warszawskiej Wielkanocy”. Przygotowane dla mieszkańców wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 kwietnia br. w godzinach 10:00-15:00 na placu Pięciu Rogów.

Uczestników przywitają kolorowe zajączki wykonane z eko tworzywa i wiele atrakcji,  punktem kulminacyjnym będzie wspólne malowanie dużej pisanki oraz strojenie Gaika. 

Wiosenne atelier

Uczestnicy spotkania Wielkanocnego będą mieli okazję wcielić się w rolę pozujących oraz fotografujących, dzięki ściance z wielkanocnymi motywami.

Pojawi się również kolorowa instalacja ze świątecznymi akcentami, która pozwoli na twórcze tworzenie relacji na media społecznościowe. Instalacja wiosenna z wykorzystaniem hasła #StolicaWolnegoCzasu, będzie idealnym tłem zarówno do kręcenia popularnych filmików, jak i robienia zdjęć.

Kreatywne warsztaty i inne wielkanocne zabawy

W pięciu namiotach odbędą się warsztaty związane z tradycją Wielkanocy. Warsztaty zaczynają się co pół godziny począwszy od 10, ostatnie odbędą się o godzinie 14:30.

  • Eko plecionki wielkanocne - wykorzystując makulaturę uczestnicy będą mogli stworzyć oryginalne i niezwykle trwałe formy w bardzo współczesnym stylu, zgodnie z tradycyjnymi technikami wikliniarskimi,
  • Eko kartki wielkanocne – w tej strefie uczestnicy będą mogli własnoręcznie zrobić świąteczną kartkę wielkanocną, zdobiąc ją ekologicznymi elementami,
  • Gaiki maiki wielkanocne - stwórz swój gaik i powitaj wiosnę. Strojenie gaika jest jedną z zapomnianych słowiańskich tradycji Wielkiej Nocy. Polega na przystrojeniu ozdobami papierowymi najczęściej iglastej, zielonej gałązki. Uczestnicy obrzędu zaopatrzeni przez ręcznie wykonane gaiki przechadzali się z nimi po okolicy. Święto znane jest także w Ukrainie pod nazwą Haiwlki,
  • Koło wielkanocnej wiedzy – podczas zabawy uczestnicy będą mogli sprawdzić  swoją wiedzę na temat Świąt Wielkiej Nocy i zgarnąć słodkie nagrody,
  • Stroik z rzeżuchą – podczas warsztatów każdy dostanie siewnik z rzeżuchą w postaci słoika lub puszki i będzie mógł samodzielnie stworzyć ozdoby do jego dekoracji.