null

Warszawska Strefa Kibica

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Autor: Bartosz Buk

Stolica zaprasza do wspólnego kibicowania reprezentacji Polski podczas UEFA EURO 2024. Warszawska Strefa Kibica na błoniach PGE Narodowego ruszy już w najbliższą niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków oraz wziąć udział w atrakcjach dla całych rodzin.

Przed nami wielkie emocje, bo zaczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wszyscy trzymamy kciuki za naszą reprezentację, dlatego postanowiliśmy wspólnie stworzyć strefę kibica na błoniach PGE Narodowego – mówił prezydent Rafał Trzaskowski. – Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego pomysłu. Oczywiście całe wydarzenie jest bezpłatne, zapraszamy serdecznie całe rodziny – dodał prezydent.

Zachęcam mieszkańców Warszawy do odwiedzania Warszawskiej Strefy Kibica, będzie to okazja do wspólnego, radosnego kibicowania. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację! – mówiła Katarzyna Łęgiewicz, p.o. dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

W czerwcu błonia PGE Narodowego staną się sercem piłkarskich emocji, tworząc biało-czerwone miasteczko miłośników piłki nożnej. W wyjątkowej atmosferze będzie można dopingować i przeżywać emocje towarzyszące oglądaniu sportowych zmagań Polaków podczas UEFA EURO 2024.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania na błoniach PGE Narodowego. Wspólnie z partnerami zaplanowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych kibiców – powiedział Bartosz Kusior, członek zarządu PL.2012+.

Transmisje meczów będą wyświetlane na specjalnie przygotowanym telebimie, który zapewni doskonały odbiór widowiska. Na kibiców będą czekać także strefy wypoczynkowe zorganizowane we współpracy z partnerami wydarzenia. Wśród atrakcji znajdą się m.in. malowanie buziek, dmuchańce dla dzieci czy mini boisko do piłki nożnej.

Do dyspozycji fanów piłkarskich zmagań będą również liczne punkty gastronomiczne z ciepłymi i zimnymi przekąskami oraz napojami. Wszystko to w plenerze, na zielonych błoniach, sąsiadujących z największym stadionem w Polsce.

Wszelkie informacje związane z Warszawską Strefą Kibica będą na bieżąco będą publikowane na specjalnej stronie internetowej: strefakibica.com. Liczba miejsc w strefie będzie ograniczona – na jej terenie jednocześnie będzie mogło się znajdować maksymalnie około 10 tysięcy kibiców. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga generowania biletu wstępu.

Harmonogram wydarzeń

Pierwszy mecz w Warszawskiej Strefie Kibica będzie transmitowany ze spotkania Polski z Holandią, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 15:00. Kolejne zmagania biało-czerwonych, tym razem z Austrią, zaplanowano 21 czerwca, na godz. 18:00. Trzeci mecz polskiej reprezentacji, w którym zmierzy się z Francją, odbędzie się 25 czerwca, także o godz. 18:00.

Warszawska Strefa Kibica na błoniach PGE Narodowego będzie czynna:

  • 16 czerwca 2024 (niedziela), od godz. 12:00 (mecz Polska-Holandia o godz. 15:00);
  • 21 czerwca 2024 (piątek), od godz. 15:00 (mecz Polska-Austria o godz. 18:00);
  • 25 czerwca 2024 (wtorek), od. godz. 15:00 (mecz Polska-Francja o godz. 18:00).

Organizatorem Warszawskiej Strefy Kibica jest PGE Narodowy, a partnerami głównymi m.st. Warszawa oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Więcej informacji na: strefakibica.com.