
Miasto zadbało o zabytkowy wystrój kamienicy przy Marszałkowskiej 81. W budynku z 1905 roku wyremontowano zabytkowe drzwi wejściowe do jednego z lokali oraz wzmocniono secesyjną sztukaterię.
W kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 81 wyremontowano drzwi wejściowe i kwiatowe sztukaterie. Remont prowadzony był przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Śródmieście pod nadzorem i z udziałem finansowym Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.
Drzwi wejściowe
Drzwi wymagały oczyszczenia i napraw stolarskich. Przed remontem okazało się, że drzwi były mazerowane od zewnątrz na brązowo, a od wewnątrz na kolor jasnooliwkowy, co zostało odtworzone. Na ościeżnicach udało się zachować fragment oryginalnego mazerunku, który stanowi świadectwo dawnej techniki opracowywania stolarki na klatach schodowych. Przetrwała także oryginalna tabliczka z numerem lokalu, zamek na zasuwkę oraz szyldzik.
Sztukaterie
Secesyjne sztukaterie w formie maków, słoneczników i lilii wodnych (w każdym pomieszczeniu występował inny wzór) zostały wzmocnione i podklejone, naprawiono też spękania. Następnie Zakład Gospodarowania Nieruchomościami zlecił dalsze prace konserwatorskie polegające na oczyszczeniu, uzupełnieniu i pomalowaniu sztukaterii. Dzięki temu zabytkowe elementy odzyskały dawny blask. W ramach remontu jednego z lokali wykonano jeszcze oczyszczenie historycznych drzwi wewnętrznych, naprawę tynków, położono nowa podłogę oraz wymieniono okna.
Marszałkowska 81
Oficyna kamienicy Izaaka Rothberga i Zygmunta Frumkina przy ul. Marszałkowskiej 81 powstała na początku XX wieku w 1905 r. W czasie II wojny światowej jej część frontowa została zniszczona, a po 1945 r. skrócona w celu poszerzenia ul. Marszałkowskiej. Z kolei elewacja podwórzowa oficyny stała się elewacją frontową, którą pozbawiono detalu dla ujednolicenia pierzei. Budynek został ujęty w gminnej ewidencji zabytków m.st. Warszawy.