null

Warszawianka Roku – ogłoszenie wyników

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.11.2021 19:30 - 09.11.2021 20:30
online

9 listopada dowiemy się, która z nominowanych kobiet otrzyma tytuł Warszawianki Roku 2021. Wręczenie nagród laureatkom odbędzie w Teatrze Studio. Zapraszamy na transmisję online.

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. Tytuł Warszawianki Roku w 2021 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości tj.: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Wybuch pandemii COVID-19 sprawił, że zeszłoroczny plebiscyt został zastąpiony kampanią, która podkreśliła szczególną rolę kobiet w walce z koronawirusem. To one stanęły na pierwszej linii frontu – w szpitalach, domach opieki, a także w życiu codziennym. Ich indywidualne doświadczenia i determinacja sprawiły, że zeszłoroczna Warszawianka Roku zmieniła formułę, tworząc wspólnotę warszawianek i ich historii. Zeszłoroczna kampania  jest jednak pewną wyrwą ciągłości plebiscytu. Teraz chcemy zaakcentować to, co wynikło z niej dobrego: nadzieję, którą stworzyły dla nas warszawianki.

Motyw przewodni Warszawianki Roku 2021 to pretekst do rozmowy o tym, kto i co daje dziś nadzieję warszawiakom.

Kapituła konkursu wyłoniła dziesięć kobiet, które ubiegają się o tytuł Warszawianki Roku 2021. Do 13 października można było oddawać głosy na wybraną kandydatkę. Podczas gali 9 listopada ogłosimy, kto otrzymał tytuł Warszawianki Roku 2021.