null

Warszawiaki na kajaki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzy kajaki na Wiśle, w tle Zamek Królewski w Warszawie
Spływ na Podzamczu

W wakacje Ratusz zaprasza warszawianki i warszawiaków na bezpłatne spływy po Wiśle. Kajaki można rezerwować z tygodniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej. Akcja potrwa do 31 sierpnia

Miasto proponuje naprzemiennie dwie trasy:

  1. Plaża Romantyczna w Wawrze - Plaża Saska Kępa
  2. Plaża Saska Kępa - plaża ZOO.

Będą one zmieniane co tydzień. W najbliższy weekend – trasa z Saskiej Kępy. Rezerwacji można dokonywać pod adresem: kajakwstolicy.pl

Spływy w weekendy będą rozpoczynać się o godzinie 09:30 i będzie do dyspozycji 10 kajaków (jedno i dwu osobowych do wyboru). Jedna osoba będzie mogła zarezerwować jeden kajak dziennie. Żeby uniknąć „pustych rezerwacji” trzeba będzie zapłacić kaucję on-line 20 zł. Będzie ona zwracana na miejscu.

Spływy w tygodniu odbywać się będą od wtorku do piątku o godzinie 15:30 i do dyspozycji będzie 5 kajaków (jedno i dwu osobowych do wyboru).

Dodatkowo od 1 lipca planowane są rejsy dla szkół. Ale po kampanii promocyjnej Lata w mieście, wszystkie miejsca do końca wakacji zostały – na tę chwilę – zajęte.

Na wodzie trzeba zachować rozsądek i rozwagę. Nawet jeśli ktoś umie pływać, to powinien pamiętać, że kamizelki asekuracyjne są obowiązkowe podczas całego spływu. I niejednokrotnie ratują życie w trudnych sytuacjach, które na wodzie mogą się wydarzyć – przestrzega Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły. – Na kajak trzeba się przygotować. Czapka na głowę od upału, kurtka na wszelki wypadek. Picie, przekąski. Naładowany telefon komórkowy, żeby móc wezwać pomoc w razie zagrożenia. I najlepiej w wodoodpornej torebce.