null

Warszawa zaprasza na półkolonie i baseny

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzić lato w mieście w ośrodkach prowadzonych przez Aktywną Warszawę. Wiele pływalni krytych, kolejka grawitacyjna, tor rolkarski czy skatepark oferują bezpłatne wejścia na podstawie legitymacji uczniowskiej.

Bezpłatne zajęcia dla uczniów

W ramach Lata w Mieście ratusz zaplanował 10 turnusów z 42 tys. miejsc na zorganizowanych półkoloniach w ponad 160 placówkach. Oprócz tego uczniowie warszawskich szkół (niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz mieszkający w Warszawie (nawet jeśli chodzą do szkoły poza Warszawą) mogą skorzystać z oferty pływalni oraz innych ośrodków sportowych. W tych placówkach wybrane godziny w określonych dniach udostępniane są za darmo.

Wakacje w ramach Lata w Mieście to nie tylko czas aktywności sportowej i wspanialej zabawy, ale także możliwość nauki, odkrywania nowych pasji i budowania więzi z rówieśnikami. Często rodzice pracujący w trakcie wakacji nie są w stanie zapewnić dzieciom atrakcyjnego czasu przez cały lipiec i sierpień. Dlatego staramy się im pomóc oferując młodszym dzieciom opiekę, a starszym dostęp do atrakcyjnych zajęć – wyjaśnia zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Przykładowo: pływalnia na Inflanckiej jest bezpłatnie udostępniana uczniom do 21 lipca w godz. 9-15. Jazda na rolkach na Stegnach do 31 sierpnia od 10.00 do 13.00. Kolejka grawitacyjna na Szczęśliwicach – również do końca sierpnia 10-13.

Na tych samych zasadach można korzystać z bezpłatnych zajęć organizowanych przez domy kultury, biblioteki itp. W ofercie są np. warsztaty plastyczne, zajęcia komiksowe, planszówki, gry komputerowe itp. Informacje o wszystkich zajęciach można znaleźć w wyszukiwarce na miejskiej stronie Lata w Mieście. Można wyszukiwać zajęcia według dzielnicy, daty, typu zajęć, grupy wiekowej itp.

Półkolonie Aktywnej Warszawy

Trwa rejestracja na sportowe półkolonie z Aktywną Warszawą w Ośrodku Szczęśliwice. Dostępne są dwa turnusy:

I turnus 17 - 21.07.2023 r. (5 dni),

II turnus 24 - 28.07.2023 r. (5 dni).

Wiek uczestników: 7–14 lat. W trakcie półkolonii dzieci będą miały okazję w trakcie zajęć sportowych do poprawy swojej sprawności fizycznej. Będą też zajęcia plastyczne, gry stolikowe, zabawy integracyjne. Dzieci będą mogły wybierać między wyjściem na pływalnię w Ośrodku Inflancka, na mini-olimpiadę z tenisem ziemnym i stołowym w Ośrodku Solec, zwiedzaniem Stadionu Miejskiego przy Łazienkowskiej, wyjściem do kina i warsztatami plastycznymi.

Koszt w ramach częściowej odpłatności to 780 zł za pięciodniowy turnus. Więcej informacji na stronie internetowej Aktywnej Warszawy.