null

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Drukuj otwiera się w nowej karcie
plakat
Autor: UM Warszawa

Już po raz trzeci odbędzie się Noc Księgarń, wyjątkowe wydarzenie z udziałem ponad stu kameralnych księgarń z całej Polski, w tym blisko 30 w stolicy. Akcja odbędzie się 22 października, a patronuje jej Prezydent m.st. Warszawy.

Spotkania autorskie, debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów, koncerty, kiermasze - wszyscy kochający książki, niezależnie od wieku i upodobań, znajdą coś dla siebie podczas trzeciej już Nocy Księgarń. Do ogólnopolskiej akcji włącza się prawie trzydzieści warszawskich księgarń, warto będzie je odwiedzić w piątkową noc. 

Zacząć można na przykład od spaceru. Ciekawie zapowiada się np. spacer literacko-architektoniczny z Grzegorzem Piątkiem, laureatem 14. Nagrody Literackiej, czy z Zygmuntem Miłoszewskim i bohaterami jego powieści „Jak zawsze”.

W tej wyjątkowej czytelniczej akcji wezmą także udział księgarnie, które startowały w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy. Jedno z utytułowanych miejsc, Tajfuny, zaprasza 22 października na „randkę w ciemno”.

Wybrane perełki azjatyckiej literatury będą czekać opakowane w piękny papier, a odwiedzający będą mogli zakupić książkę, kierując się krótką notką na jej temat lub cytatem – zapowiadają organizatorzy.

Księgarnia Artystyczna Bookoff, która w 2020 roku zwyciężyła w plebiscycie na Ulubioną Księgarnię Warszawy, zaprasza w Noc Księgarń aż do godziny 2:00. Wśród atrakcji m.in. muzyczna uczta oraz kiermasz „książek lekko uszkodzonych”.  

W Big Book Cafe na stołecznym Mokotowie do północy można będzie kupować książki w specjalnych cenach, posłuchać rozmów z autorkami i autorami, wziąć udział w projekcjach filmowych.  

Księgarnia Wrzenie Świata zaprasza na Noc Księgarń z reportażem, z udziałem gości: Katarzyny Tubylewicz i Mariusza Szczygła. Liczba miejsc dla publiczności jest ograniczona, obowiązują zapisy (reportaz@instytutr.pl), wydarzenie będzie transmitowane na FB. 

Szczegóły dotyczące atrakcji przygotowanych przez inne warszawskie księgarnie można znaleźć na ich stronach internetowych oraz profilach FB. Nocy Księgarń towarzyszyć też będą specjalne wydarzenia, m.in. z cyklu Literatura Migana, Noc Księgarń do słuchania (cykl podcastów, 21 i 22 października), czy kampania Książka na telefon, uruchomiona w ubiegłym roku, w związku z kryzysem branży księgarskiej wywołanym przez pandemię. Zachęcamy też do udziału w atrakcjach Nocy Księgarń online.