null

Warszawa XXI wieku – zaproszenie dla architektów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury
Autor: BAiPP Warszawa

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury zaprasza pracownie architektoniczne i inwestorów do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie wystawy Plany na Przyszłość LAB. Jest to przegląd najnowszych realizacji dla Warszawy XXI wieku.

Plany na przyszłość to wystawa ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem warszawianek i warszawiaków. Pierwsza edycja została zorganizowana w 1996 roku przez Centrum Łowicka. Od 2022 roku wystawę przygotowuje warszawskie Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Hasło LAB – dodane w nazwie – podkreśla znaczenie programu towarzyszącego wystawie. Polega on na badaniu nowych idei i trendów w architekturze. Wystawa po raz kolejny będzie prezentowana w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury (Pasaż Stefana Wiecheckiego Wiecha 4). Organizatorami wystawy są Oddział Warszawski SARP oraz Miasto Stołeczne Warszawa. 

Jakie projekty można zgłaszać?

Organizatorzy czekają na projekty stworzone nie wcześniej niż w 2022 roku, które będą zrealizowane najwcześniej w IV kwartale 2024 roku. Zgłaszać można przedsięwzięcia z terenów Warszawy lub graniczących z nią gmin (wchodzących w skład aglomeracji warszawskiej). Każda pracownia lub architekt/-ka mogą zgłosić maksymalnie dwa projekty. Pod uwagę będą brane zarówno dopracowane projekty realizacyjne,  jak i te na etapie wstępnej wizji lub przed zmianami inwestorskimi.

Podczas tegorocznej wystawy Plany na Przyszłość szczególnie przyglądamy się aspektom takim, jak: przyjazność środowisku, ponowne wykorzystanie materiałów budowlanych i mierzenie się z wyzwaniami społecznymi – mówi kurator wystawy Igor Łysiuk.

Spotkania i warsztaty

Wystawie towarzyszyć będą prezentacje, spotkania, warsztaty i inne, nowe formaty współpracy i ko-kreacji. – Uczyńmy czas Planów na Przyszłość LAB okazją do spotkania, rozmowy i wymiany wiedzy, zarówno wewnątrz środowiska architektów i inwestorów, jak i z mieszkańcami, aktywistami i wszystkimi zainteresowanymi rozwojem miasta i pomysłami na przyszłość – zachęcają organizatorzy, którzy czekają na zgłoszenia do 31 maja 2024 roku. Wystawa zaplanowana została w dniach: 26 lipca-6 października 2024 roku.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: pawilonzodiak.pl/zgloszenia-do-wystawy-plany-na-przyszlosc-lab/

Plany na przyszłość LAB_grafika promocyjna