null

Warszawa uruchamia kolejne punkty szczepień weekendowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wpadnij na szczepienie przeciw COVID-19 do zoo

Już od najbliższej soboty, 3 lipca zostaną uruchomione kolejne dwa miejskie punkty szczepień przeciw koronawirusowi. Do czynnych w soboty i niedziele punktów na Bulwarach Wiślanych i w Parku Wodnym Moczydło, dołączą warszawski ogród zoologiczny i punkt na skwerze Hoovera.

Robimy wszystko, aby szczepienia przeciw COVID w stolicy były tak proste i wygodne, jak to tylko możliwe. Dlatego otwieramy kolejne dwa weekendowe punkty szczepień: w stołecznym zoo i przy skwerze Hoovera. Chętni nie muszą się rejestrować czy zapisywać. Mogą odwiedzić taki punkt podczas spaceru i przyjąć szczepionkę – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Co ważne, od 1 lipca drugą dawkę preparatu będzie można przyjąć w każdym wybranym punkcie szczepień, a nie jak dotychczas tam, gdzie podano pierwszą– dodaje.

Miejski punkt szczepień przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a) będzie czynny w weekendy w godz. 12-18.

W soboty i niedziele w godz. 11-17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie uruchomionym na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni.

Kolejny weekend będzie również działał miejski punkt szczepień na Bulwarach Wiślanych, który znajduje się w punkcie informacji turystycznej (bulwary Karskiego na wysokości ulicy Boleść) czynny w soboty i niedziele w godz. 13-18.

Szczepienie będą także wykonywane w uruchomionym przez Warszawę punkcie szczepień na terenie Parku Moczydło. Punkt znajduje się przy wejściu do kompleksu basenów w namiocie, gdzie zimą funkcjonuje lodowisko i jest czynny w weekendy w godz. 14-19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer)

Warto przypomnieć, że szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych:

  • na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3;
  • w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25;
  • w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21;
  • w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Szczegółowe informacje o punktach szczepień: zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi

Gołe ramię w które wbijana jest strzykawka z igłą. Strzykawkę ze szczepionkę trzyma dłoń w niebieskiej gumowej rękawiczce