null

Warszawa też zagrała z Orkiestrą

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Autor: Rafał Motyl

Pomimo niesprzyjającej pogody warszawianki i warszawiacy udowodnili, że mają wielkie i gorące serca. Po raz kolejny w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział uśmiechnięci ludzie i panowała pozytywna atmosfera. Wśród kwestujących można było spotkać także prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, którego skarbonka zapełniła się w błyskawicznym tempie.

Tegoroczny finał WOŚP dobiegł końca. Tysiące osób zgromadziło się na błoniach PGE Stadionu Narodowego, a prezydent Rafał Trzaskowski razem z Jurkiem Owsiakiem odliczał moment startu Światełka do Nieba, które o 20:00 rozbłysło nad Warszawą.

32. Finał WOŚP i światełko do nieba w Warszawie. Jak zwykle fantastyczna energia i mnóstwo uśmiechu. I dziś dzięki Państwa życzliwości zebrałem znacznie więcej pieniędzy niż rok temu – puszka pękała w szwach! Dziękuję! – podsumowuje prezydent Rafał Trzaskowski.

Aukcje wciąż trwają!

Władze Warszawy przygotowały specjalne licytacje na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał głośnik z Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki, który przez lata używano podczas największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych. To nie tylko zabytek z remontowanej właśnie sali, ale prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej, wyprodukowane przez renomowaną firmę audio Goodmans of England. Aukcja internetowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa do 29 stycznia 2024 r., a zwycięzca aukcji będzie miał możliwość odebrania głośnika osobiście od prezydenta m.st. Warszawy.

Z kolei wiceprezydentka Renata Kaznowska zaprasza na wycieczkę po zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki. Dodatkową atrakcją będzie sprawdzenie postępu robót przy modernizacji Sali Kongresowej. Od zeszłego roku trwają tam prace związane z kompleksową modernizacją Sali wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, konferencyjnym i gastronomicznym. Aukcja potrwa do 29 stycznia 2024 r.

Wiceprezydent Tomasz Bratek przekazał na aukcję WOŚP zegarek naręczny, który otrzymał od Przedstawiciela Rady Najwyższej Ukrainy podczas spotkania międzynarodowego w Warszawie. Zegarek to symbol solidarności warszawiaków z narodem ukraińskim, a na jego tarczy znajduje się budynek Rady Najwyższej Ukrainy. Aukcja potrwa do 9 lutego 2024 r.

Zobacz galerię (14 zdjęć />)