null

Warszawa szczepi pod Pałacem Kultury i Nauki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Punkt szczepień zorganizowany w błękitnych namiotach w plenerze oznakowanych hasłem Warszawa szczepi oraz kolejka osób w różnym wieku
Weekendowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na skwerze Hoovera

Od najbliższej soboty, 7 sierpnia zacznie działać kolejny wakacyjny punkt szczepień przeciw COVID-19, który stanie pod PKiN w rejonie stacji metra Centrum i dworca Warszawa Śródmieście. W weekend można będzie również zaszczepić się w pozostałych miejskich punktach uruchomionych w Parku Wodnym Moczydło, Centrum Nauki Kopernik, warszawskim ogrodzie zoologicznym i przy skwerze Hoovera.

Nowo otwarty punkt szczepień przeciw koronawirusowi pod Pałacem Kultury i Nauki będzie czynny już w najbliższy weekend, 7-8 sierpnia w godz. 9.00-20.00.

Aktualna sytuacja pandemiczna nie uśpiła naszej czujności – wręcz przeciwnie. Staramy się jak najlepiej przygotować przed kolejną falą koronawirusa i nowymi mutacjami dlatego cały czas staramy się docierać do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. Nowy punkt w samym centrum Warszawy to okazja żeby otrzymać szczepionkę od ręki, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji– podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. Jak dodaje wiceprezydent aktualnie już ponad 63 proc. mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych.

Wakacyjne punkty szczepień w Warszawie

Miejskie punkty szczepień przeciw CVOID-19 działają:

  • w Centrum Nauki Kopernik, w soboty i niedziele w godz. 12-17. Punkt uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum);
  • przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), punkt czynny w weekendy w godz. 12-19;
  • na terenie warszawskiego zoo (nieopodal budynku hipopotamiarni), punkt działa w  soboty i niedziele w godz. 11-17;
  • punkt szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło czynny w weekendy w godz. 11-19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).

Na Targówku i Białołęce szczepienia aż do godz. 20

Szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych:

  • w przychodni przy ul. Chmielnej 14 na Śródmieściu;
  • w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a;
  • w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25;
  • w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21.

Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy ul. Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30-20 siedem dni w tygodniu. 

Szczegółowe informacje o punktach szczepień: https://zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi