null

Warszawa szczepi na Bulwarach Wiślanych i Moczydle

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wpadnij na szczepienie do Parku Moczydło

Już od najbliższej soboty, 26 czerwca zostaną uruchomione kolejne dwa miejskie punkty szczepień przeciw koronawirusowi, który będą działały w punkcie informacji turystycznej na Bulwarach Wiślanych oraz przy wejściu do kompleksu basenów w Parku Moczydło. Aby otrzymać szczepionkę nie trzeba się wcześniej rejestrować ani zapisywać. Szczepienia w tych punktach będą odbywały się w weekendy.

Aby zapewnić jak najszerszy dostęp do szczepień przeciw COVID-19 staramy się docierać do chętnych na różne sposoby. Punkty na Bulwarach Wiślanych i w Parku Moczydło dają mieszkańcom możliwość zaszczepienia się podczas weekendowych aktywności, kiedy korzystają z pięknej pogody– mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Miejski punkt szczepień na Bulwarach Wiślanych będzie działał w punkcie informacji turystycznej (bulwary Karskiego na wysokości ulicy Boleść) w soboty i niedziele w godz. 10.00-16.00.

Punkt szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło będzie znajdował się przed wejściem do kompleksu basenów w namiocie, gdzie zimą działa lodowisko. Punkt będzie działał w weekendy w godz. 14.00-19.00.

Szczepienia w weekendowych punktach będą wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). W obydwu lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe będą szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).