null

Warszawa pozostanie z Dialogiem

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Trzy numery czasopisma teatralnego „Dialog Puzyny” zostaną wydane przez miasto stołeczne Warszawa. To wsparcie projektu alternatywy wydawniczej na czas kryzysu po mianowaniu Antoniego Wincha redaktorem naczelnym miesięcznika „Dialog” wbrew woli zespołu. Do końca roku ukażą się trzy numery „Dialogu Puzyny” z tekstami autorów i autorek, odmawiających współpracy z pismem pod nowym kierownictwem narzuconym przez Instytut Książki.

Warszawa nie pierwszy raz ratuje działania kulturalne, które tracą wsparcie lub niezależność. Robimy wiele, żeby zachować wolność kultury, choć sytuacje polityczna i finansowa temu nie sprzyjają – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W każdym z numerów znajdą się 3 lub 4 teksty dramatyczne (polskie i zagraniczne) oraz kilkanaście tekstów autorskich (rozmowy, eseje, felietony). Pierwszy z tych numerów będzie miał charakter monograficzny – poświęcony będzie przejmowaniu instytucji kultury przez polityków PiS-u po 2015 roku.  Redakcję i korektę tekstów, łamanie pisma przeprowadzą osoby związane do tej pory z miesięcznikiem „Dialog”. Pismo będzie dostępne w dwóch wersjach: drukowanej oraz ebookowej. Zostanie także założona strona internetowa, na której udostępniona będzie większość tekstów opublikowanych w piśmie.

„Dialog” od początku istnienia (1956) wydawany był w Warszawie i przyczyniał się do rozwoju dyskusji teatralnej nie tylko w środowisku warszawskim. Wsparcie „Dialogu Puzyny” jest próbą zachowania ciągłości czasopisma, które od wielu lat jest ważne dla środowiska teatralnego w Polsce.