null

Warszawa podała ponad pół miliona szczepionek przeciw COVID-19

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szklana ampułka ze szczepionką przeciw COVID-19
W warszawskich punktach szczepień przeciw COVID-19 uruchomionych przez miasto, podano już ponad 500 tys. dawek szczepionek

W miejskich punktach szczepień podano już blisko 540 tys. dawek szczepionek przeciw koronawirusowi. M.st. Warszawa szczepi w ponad 70 miejskich przychodniach, czterech punktach szczepień powszechnych i punktach uruchamianych w weekendy.

Rekord szczepień padł dotychczas 31 maja – tego dnia w miejskich punktach szczepień podano blisko 15 tys. szczepionek. Z kolei największą liczbę iniekcji sumarycznie wykonano w punkcie szczepień powszechnych na stadionie Legii, gdzie podano blisko 80 tys. dawek. Od 12 lipca punkt szczepień z Legii został przeniesiony do przychodni przy ul. Chmielnej 14.

Warszawa wykonała mnóstwo pracy, aby zorganizować punkty szczepień i zachęcać mieszkańców do szczepień przeciw COVID-19 – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, i dodaje: – Obecnie 60,6 proc. mieszkańców miasta, czyli ponad 1 mln osób jest już w pełni zaszczepionych*. Naszym celem jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu zaszczepienia warszawiaków, aby uzyskać odporność zbiorową na poziomie 70 proc. wyszczepienia, dlatego planujemy kolejne działania zachęcające do szczepień.

W najbliższym czasie miasto rozpocznie kolejną odsłonę kampanii „Warszawa szczepi” zachęcającej do szczepienia, tym razem podzielonej na grupy docelowe: dzieci, rodziców dzieci w wieku 12-18 lat, młodzież, seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz cudzoziemców. – Staramy się również dotrzeć do osób nieprzekonanych oraz tych, które się wahają, zapewniając im dostęp do szczepionek w profesjonalnych punktach szczepień i możliwość uzyskania wyjaśnień udzielanych przez wykwalifikowany personel medyczny –wyjaśnia wiceprezydent Renata Kaznowska.

Kolejny weekend szczepień bez zapisów i rejestracji

W sobotę i niedzielę będą działały trzy warszawskie weekendowe punkty szczepień, gdzie bez zbędnych formalności można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19:

  • Park Wodny Moczydło ( punkt czynny w sobotę i niedzielę w godz. 14.00-19.00),
  • przy skwerze Hoovera (punkt czynny w sobotę i niedzielę w godz. 12.00-19.00),
  • na terenie warszawskiego zoo, nieopodal budynku hipopotamiarni (punkt czynny w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00).

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).

Więcej informacji o warszawskich punktach szczepień przeciw COVID-19: http://zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi

*Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking, dostęp 23 lipca 2021 r.