null

Warszawa po raz 22. na targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja wnętrza, w którym za ladą widać schylającą się kobietę. Na ścianie widoczny duży biały napis WARSAW. Na ladzie wyłożone materiały promocyjne, na ścianie także tablica z nazwami firm.
Targi inwestycyjne MIPIM 2022. 15 - 18 marca.

Od 15 do 18 marca stolica będzie się prezentować na jednych z najbardziej prestiżowych targów nieruchomości – MIPIM 2022. To największe targi inwestycyjne w Europie skierowane do miast, regionów, firm, inwestorów, deweloperów oraz gazet branżowych oraz doskonała okazja do promocji potencjału gospodarczego i inwestycyjnego Warszawy.

Warszawa to miasto otwarte i przyjazne. Rynek biurowy w stolicy jest bardzo atrakcyjny, oferuje dziś ponad 6 mln metrów kwadratowych powierzchni. Inwestorzy lokują kapitał w stolicy, bo tu mają też dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry. Nie dziwi więc, że Warszawa jest coraz częściej przez nich wybierana. Dzieje się tak również dlatego, że z roku na rok stolica oferuje coraz wyższą jakość życia jej mieszkańcom. Chcemy ten wizerunek wzmacniać, jednocześnie prezentując się w Cannes jako znacząca alternatywa inwestycyjna dla miast Europy Zachodniej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Warszawa zaprezentuje swoje atuty i  przedstawi dane wskazujące na jej rosnące znaczenie międzynarodowe, które potwierdzają prestiżowe rankingi. W 2021 roku stolicy został przyznany tytuł Miasta Przyjaznego Inwestorom w konkursie Prime Property Prize. Z kolei w zestawieniu fDi Eastern European Cities of the Future 2020/21 Warszawa zajęła pierwsze miejsce, a w kategorii Business Friendliness rankingu fDi Major European Cities of the Future 2020/21 – drugą lokatę.

Stoisko i działania miasta podczas targów

Warszawa na targach prezentuje się od lat jako miasto przyjazne zarówno inwestorom, jak i mieszkańcom. Tegoroczny przekaz to: „Warsaw – smart people, smart technology, smart city”.

Na swoim stoisku stolica prezentować będzie elementy całkowicie zaprojektowane i stworzone przez warszawskie firmy, a w ramach programu merytorycznego przedstawi kluczowe z punktu widzenia inwestorów fakty i dane.

Drugiego dnia targów, 16 marca, o godzinie 16:30 na warszawskim stoisku odbędzie się spotkanie networkingowe skierowane do wszystkich zainteresowanych ofertą stolicy, zaś trzeciego dnia targów, 17 marca, o godzinie 12:00 – panel zorganizowany we współpracy z Eurobuild – Ask for Warsaw! Podczas panelu osoby odpowiedzialne za politykę inwestycyjną Warszawy: Marlena Happach – architekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Grzegorz Kaczorowski – dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego odpowiadać będą na pytania dotyczące rozwoju stolicy oraz jej planów inwestycyjnych. Przedstawiciel Warszawy weźmie również udział w panelu o Przeglądzie rynków kapitałowych (16 marca o godzinie 13:45), podczas którego odbędzie się premiera filmu prezentującego potencjał inwestycyjny Polski, w tym stolicy.

Uzupełnieniem wydarzeń będzie prezentacja materiałów dostępnych na warszawskim stoisku: m.in. raportu „Warsaw Your Place to Invest 2021” prezentującego potencjał inwestycyjny oraz sytuację na rynku nieruchomości w stolicy. Raport został opracowany we współpracy m.st. Warszawy oraz siedmiu agencji: BNP Paribas, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Randstad i Savills. Na miejscu będzie można zapoznać się również z raportem „Warsaw Your Place”, który odpowiada na pytanie, jakie możliwości miasto oferuje dla tych, którzy przyjeżdżają do stolicy jako turyści i dla tych, którzy myślą o zatrzymaniu się w niej na stałe, zainwestowaniu, otwarciu oddziału firmy lub nowego biznesu. Na stoisku Warszawy dostępny będzie także raport ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Warszawie”, wydawnictwo „State of Warsaw IT” opisujące sektor informatyczny w mieście, jak i raport „WARSZAWA - Atrakcyjność miasta i rynek biurowy” autorstwa Knight Frank, firmy Michael Page tworzony we współpracy z Warszawą, który podsumowuje rok 2021 m.in. w kwestii rynku nieruchomości oraz trendów na rynku pracy. Dodatkowo stolica promować będzie inwestycje, które zamierza realizować w ramach formuły Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Partnerzy miasta

W tym roku wraz z miastem swoje oferty zaprezentuje 11 partnerów: BBI Development, CMT Sp. z o.o., ECHO Investment, Ghelamco, HB Reavis, Karimpol, Mayland Real Estate, Polski Holding Nieruchomości, Skanska Property Poland, Unibail Rodamco Westfield i Vastint.

W ramach wspierania przez stolicę start-upów oraz sektora kreatywnego, ich przedstawiciele otrzymają szansę, by zaprezentować się podczas MIPIM. Na stoisku Warszawy obecna będzie firma Share Space oraz przedmioty i gadżety warszawskich projektantów.

Oferta inwestycyjna

Tegoroczna oferta miasta na targach MIPIM to 6 działek inwestycyjnych. Na Bielanach przy ulicy J. Słowackiego (3271 mkw.) i ulicy Krzemienieckiej (6152 mkw.) oraz przy ul. Kasprowicza (4589 mkw.), na Woli przy ulicy Burakowskiej (8259 mkw.) i ulicy Grzybowskiej (1397 mkw.). Największą zaprezentowaną przez miasto w 2022 r. będzie działka na Mokotowie przy zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i Beethovena o powierzchni 15453 mkw.

Załączniki: