null

Warszawa pełna wydarzeń – kursowanie WTP

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Młode kobiety strojach ludowych podczas imprezy Wianki 2023
Wianki 2023 | Autor: Rafał Motyl

Warszawianki i warszawiacy nie powinni narzekać na brak atrakcji. W najbliższych dniach czeka nas nie tylko muzyczne powitanie lata podczas wydarzenia „Wianki nad Wisłą – Dźwięki Wolności”, ale również kolejne z wieczorne przejazdy rolkarzy, tęczowa parada, koncerty Taco Hemingwaya, a także Bieg Ursynowa. Organizacja tych wydarzeń spowoduje zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji.

Rolkarze wjeżdżają w wakacje

W tym sezonie rolkarze i wrotkarze w ramach cyklu NightSkating Warszawa zorganizowali już cztery przejazdy, a kolejne cztery przed nimi. Najbliższy – dziś, 20 czerwca – będzie miał drugi poziom trudności, a jego uczestnicy pokonają aż 21 kilometrów. Oprócz dobrej muzyki i zabawy, na trasie nie zabraknie także zjazdów i podjazdów. Początek o godzinie 20:30 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika, a uczestnicy przejadą przez Żoliborz na Bielany, a do Śródmieścia wrócą przez Wolę.

Więcej informacji w serwisie Infoulice Warszawa.

Wianki nad Wisłą – zmiany na Wisłostradzie

Tradycje słowiańskie, piknik z atrakcjami dla całych rodzin i najlepsza muzyka. W sobotę, 22 czerwca, na Podzamczu odbędzie się jedna z największych plenerowych imprez w Warszawie. Przed nami Wianki nad Wisłą. Wieczorem na scenie pojawią się m.in.: Baranowski, Bovska, Mery Spolsky, Vito Bambino i Zalewski. Organizacja wydarzenia będzie się wiązała ze sporymi zmianami w ruchu. W sobotę, 22 czerwca, o godzinie 16:00 zostanie zamknięty fragment Wisłostrady pomiędzy ulicami Krasińskiego a Grodzką. Na obu jezdniach, od Czujnej do Sanguszki, powstanie tymczasowy parking. Po zakończeniu wieczornego widowiska pociągi obu linii metra, a także wybrane linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały częściej.

Szczegóły dotyczące zmian w ruchu w czasie wydarzenia znajdują się na stronie Infoulice Warszawa.

Parada w sobotę

W sobotę, 22 czerwca, w Śródmieściu zaplanowany został tęczowy przemarsz. Jego uczestnicy zgromadzą się przed godziną 14:00 na ulicy Marszałkowskiej – pomiędzy rondem Dmowskiego a ulicą Świętokrzyską, a następnie przejdą: Alejami Jerozolimskimi, przed rondo de Gaulle’a, Nowym Światem, przez plac Trzech Krzyży, Książęcą, Kruczkowskiego, Tamką, Wybrzeżem Kościuszkowskim – w rejon stacji metra Centrum Nauki Kopernik. W czasie wydarzenia mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, a tramwaje i autobusy zmienią trasy.

Szczegółowe informacje dotyczące utrudnień można znaleźć na infoulice.um.warszawa.pl.

Taco Hemingway na PGE Narodowym

Taco Hemingway kończy trasę koncertową 1-800-TOUR. W sobotę, 22 czerwca, zagra finałowy koncert na PGE Narodowym. By dotrzeć na wydarzenie, najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny. Pociągi linii M2 będą podjeżdżały na stacje nawet co trzy minuty. Wjazd na Saską Kępę dla ruchu indywidualnego będzie czasowo ograniczony od godziny 17:00 do 20:00.

Dodatkowe informacje na stronie Infoulice Warszawa.

Ursynów biega

Aleja Komisji Edukacji Narodowej po raz kolejny stanie się areną zmagań biegaczy. W niedzielę, 23 czerwca, będą tam rywalizowali uczestnicy 16. Biegu Ursynowa. W trakcie zawodów z ruchu wyłączony zostanie fragment ursynowskiej arterii. W godzinach 9:30-11:00 kierowcy nie przejadą obiema jezdniami alei KEN od Płaskowickiej (bez skrzyżowania) do Bartóka (także bez skrzyżowania). Nieco dłużej – od godziny 8:00 do 11:00 – utrudnienia potrwają na jezdni przy urzędzie dzielnicy, między Gandhi a Płaskowickiej. W czasie zawodów autobusy linii: 136, 148, 179, 185, 193, 209, 217, 239, 263, 503, 715 i 737 będą kursowały objazdami.

Pozostałe informacje związane z organizacją ruchu podczas biegu można znaleźć na infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Wianki nad Wisłą, zmiany w ruchu_mapka