null

Warszawa nie zapomina o najuboższych mieszkańcach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Anna Matlak

Podobnie, jak w ubiegłych latach miasto wspiera w okresie bożonarodzeniowym najbardziej potrzebujących. Rozdawane są Warszawskie Paczki Świąteczne, a w wielu dzielnicach organizowane są spotkania wigilijne.

Kolejny raz Warszawa wspiera fundację Sant'egidio Polska w organizacji "Świąt z Ubogimi". 25 grudnia odbędzie się obiad bożonarodzeniowy dla ubogich i osób w kryzysie bezdomności w podziemiach kościoła p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Do świątecznego stołu zasiądzie ok. 500 osób.

Specjalne wydarzenia zaplanowano także w dzielnicach. Na Ursynowie zorganizowano akcję dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, dzięki której świąteczne potrawy trafią do 100 mieszkańców wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Na Targówku odbyła się wigilia dla emerytów i osób w trudnej sytuacji materialnej, którą zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej. Z kolei siostry Kalkutanki, Stowarzyszenie im. Brata Alberta ul. Knyszyńska oraz Stowarzyszenie im. Kofoeda urządziły świąteczną kolację dla osób w kryzysie bezdomności. Także w Ursusie i Wesołej można było wziąć udział w spotkaniu świątecznym, a na Ochocie przygotowano wigilijne potrawy dla mieszkańców na Targowisku Zieleniak.

Warszawska Paczka Świąteczna

Dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, m.in. seniorów, osób z niepełnosprawnościami i powstańców warszawskich przygotowano sześć tysięcy paczek świątecznych. Przekazują je ośrodki pomocy społecznej.

W paczkach znalazły się różne produkty: kawa, herbata, słodycze, produkty mięsne oraz takie, które będzie można wykorzystać do przygotowania świątecznych potraw.