null

Warszawa mówi – rusza miejski podcast

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na fioletowo-różowej planszy żółta grafika przypominająca zachodzące słońce, na tle którego widac charakretystyczne budynki Warszawy. Poniżej napis "podcast stołeczny. Warszawa mówi". Na samym dole logotyp z syrenką. Po prawej i lewej stronie zdjęcia rozmówców: Kamila Dąbrowi i Kasi Gandor
Kasia Gandor i Kamil Dąbrowa

Warszawa uruchomiła własny podcast. Wyjątkowi goście, miejsca i wyjątkowe historie – to czeka na wszystkich jego słuchaczy, nie tylko tych ze stolicy. Pierwszy odcinek od dziś dostępny jest na platformach streamingowych i miejskim kanale YouTube.

„Warszawa mówi” to tytuł podcastu, który uruchomiło dziś m.st. Warszawa. Każdy odcinek poświęcony będzie innej tematyce, ale zawsze w pewnym stopniu nawiązującej do punktu wspólnego – Warszawy. To właśnie mieszkańcy stolicy i ich historie będą bohaterami wszystkich odcinków.

Ten podcast to my – warszawianki i warszawiacy, ponieważ wspólnie tworzymy to miasto. Do rozmowy zapraszać będziemy tych z prawej i z lewej strony Wisły. By wspólnie spojrzeć na miasto z różnorodnej perspektywy – mówi Kamil Dąbrowa, zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta i prowadzący stołeczny podcast. – Zachęcam do słuchania w każdym miejscu o każdej porze – dodaje.

Posłuchaj, co mówi Warszawa

Pierwszy odcinek podcastu „Warszawa mówi” pojawił się już w sieci. A w nim rozmowa o tym, że „szczęście jest zielone” z Kasią Gandor – biotechnolożką, która tłumaczy świat, pisze scenariusze i tworzy animacje. Jest też laureatką prestiżowych nagród w kategorii autora internetowego. Kasia dzieli się ze słuchaczami m.in. swoją opinią o tym, czy warto być eko i opowiada o tym, co nam daje kontakt z naturą.

Miejski podcast można znaleźć na platformach streamingowych: Spotify, Apple Podcast i Google Podcast, a także na YouTube m.st. Warszawy. Na stronie głównej um.warszawa.pl znajduje się również kierująca do niego zakładka.

Następne odcinki emitowane będą co dwa tygodnie, kolejno 29 maja oraz 12 i 26 czerwca. Potem powrócą po wakacyjnej przerwie we wrześniu.

Po co miastu podcast?

Stolica otwiera się na nowe trendy i poprzez różne kanały komunikacji skraca dystans w kontakcie z mieszkańcami. Luźne, bezpośrednie rozmowy z warszawiakami – z urodzenia lub z wyboru – i ich własne historie tworzą opowieść o mieście.

Kasia Gandor, gość podcastu siedzi przy stoliku w studiu ze słuchawkami w rękach. Obok mężczyzna zmienia ustawienia konsoli
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Kamil Dąbrowa, prowadzący podcast, ze słuchawkami na uszach mówi do mikrofonu w studiu