null

Warszawa miastem współdzielenia – wystawa plenerowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wystawę pod tytułem "Wawashare - Współdzielenie w mieście" można już zobaczyć w Parku Karola Beyera przy Centrum Przedsiębiorczości Smolna na Powiślu. Prezentuje ona warszawskie projekty i miejsca, w ramach których mieszkańcy mają bezpłatny dostęp do różnego rodzaju zasobów.

Racjonalne korzystanie z zasobów, dzielenie się nimi i nadawanie przedmiotom nowego życia to bardzo aktualny trend, który wpływa na zmiany naszego stylu życia i myślenia o posiadaniu. Alternatywne rozwiązania dla własności, czyli ekonomia współdzielenia i właśnie projekt WawaShare są odpowiedzią na tę potrzebę. Na 10 planszach wystawy pokazane są lokalne inicjatywy z tego obszaru. Są to m.in. miejsca, w których można skorzystać z narzędzi stolarskich, teatralnych sal warsztatowych lub rozwijać swoje umiejętności z zakresu uprawy roślin jak i renowacji mebli.

Działania te, umożliwiają mieszkańcom Warszawy rozwój ich pasji i talentów poprzez dzielenie się:

• umiejętnościami (szkolenia, spektakle, koncerty),

• czasem oraz przedmiotami (książki, meble, narzędzia, rowery),

• przestrzenią (sale spotkań coworking),

• żywnością.

Budujemy świadomość lokalnej społeczności z korzyści płynących z wzajemnej wymiany dóbr. Zachęcamy mieszkańców, organizacje i przedsiębiorstwa do aktywnego uczestnictwa i zgłaszania swoich inicjatyw w tym obszarze – mówi Grzegorz Kaczorowski dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego.

Od 2021 roku działa miejska strona internetowa „WawaShare – współdzielenie w mieście” https://biznes.um.warszawa.pl/waw/wawashare, na której można znaleźć ponad 100 lokalnych przedsięwzięć. Umożliwiają one mieszkankom i mieszkańcom Warszawy bezpłatne korzystanie z urządzeń, przestrzeni lub programów oferowanych przez różne komórki miejskie.

Organizatorem wystawy, którą można oglądać do 23 czerwca, jest m.st. Warszawa.

Plakat promujący ideę WawaShare z hasłem "Otwieramy Warszawę na innowacje i tworzymy miejski ekosystem dla ekonomii współdzielenia"