null

Warszawa miastem najbardziej przyjaznym inwestorom!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W studiu, w ciemnogranatowej przestrzeni z oświetleniem, monitory, dyrektor Zdrodowska stoi przy mikrofonie ze statuetką

Warszawa została uhonorowana nagrodą Prime Property Prize 2021 pokonując Gdańsk, Łódź, Szczecin oraz Wrocław. Statuetka została przyznana m.in. za tworzenie warunków do większej aktywności inwestorów oraz jakość obsługi przedsiębiorców.

Międzynarodowe przedsiębiorstwa, które wybierają na swoją działalność Warszawę, to nie tylko prestiż, ale także oferta nowych miejsc pracy zarówno dla warszawiaków, jak i mieszkańców całej metropolii. Stolica wciąż umacnia pozycję wiarygodnego i stabilnego partnera do inwestycji długoterminowych. Odzwierciedlają to wysokie oceny ratingowe.

Aglomeracja warszawska to blisko 3 mln mieszkańców, wykształconych i doskonale przygotowanych do rynku pracy. Jesteśmy liderem powierzchni biurowych w Polsce oraz dynamicznym, tętniącym życiem miastem, przyciągającym inwestorów, talenty i innowacje. Niezwykle cieszy nas to, że Warszawa została nagrodzona w kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom. Nagroda upewnia nas, że efektywna i kompleksowa obsługa inwestora jest w Warszawie na właściwych torach – mówiła odbierając nagrodę Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m. st. Warszawy.

Kompleksowa i efektywna obsługa inwestorów zarówno inwestujących już w mieście, jak i potencjalnych to jeden z priorytetów m.st. Warszawy, który znalazł się także w programie rozwoju miasta. W ramach wprowadzanej Strategii #Warszawa2030 jednym z celów szczegółowych jest „Inwestuj w Warszawie”. Jego realizacja ma wpłynąć na zainteresowanie stolicą jako miastem, gdzie warto lokować kapitał. M.in. dlatego w 2019 roku został powołany do życia Wydział Obsługi Inwestora, który działa w ramach Biura Rozwoju Gospodarczego. Zespół ten pełni rolę wprowadzającą dla inwestorów poszukujących nowych lokalizacji, współpracuje na co dzień z firmami już obecnymi na stołecznym rynku, a także z organizacjami branżowymi, rządowymi agencjami, siecią agencji consultingowych.

Celem konkursu Prime Property Prize jest uhonorowanie firm oraz projektów, które w ostatnim roku miały największy wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych. Nagrody zostały także przyznane m.in. w kategoriach Deweloper Roku - firma Cavatina Holding, Zielony Budynek - firma Skanska za Generation Park Y, Architektura – wieżowiec Skyliner, Coworking Roku - Mycowork oraz Człowiek Roku Propertynews.pl - p. Monika Rajska-Wolińska. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca portali propertynews.pl, propertydesign.pl, housemarket.pl i propertystock.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy i 4 Design Days.