null

Warszawa miastem możliwości

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski z Bartoszem Ciołkowskim, dyrektorem generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe i trzema pracownikami Mastercard Europe
Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski z Bartoszem Ciołkowskim, dyrektorem generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe i pracownikami Mastercard Europe | Autor: Rafał Motyl

Warszawa jako pierwsze polskie miasto dołącza do programu City Possible, którego inicjatorem jest Mastercard. Inicjatywa łączy ponad 330 miast we wspólnym poszukiwaniu rozwiązań ułatwiających zrównoważony rozwój i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Udział Warszawy w programie City Possible jest kolejną inicjatywą, która da nam dostęp do wiedzy, informacji i danych, niezbędnych do nowoczesnego zarządzania metropolią. Chcemy korzystać z doświadczeń innych miast i dzielić się własnymi, aby wspólnie wypracowywać standardy, rozwiązania i komunikację dla mieszkańców. Najpilniejsze obszary, które wymagają od nas zwiększonego wysiłku to walka ze zmianami klimatu, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, pomoc uchodźcom oraz zarządzanie w oparciu o dane – mówi prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek budowanie dobrze zintegrowanych społeczności jest kluczowe w rozwoju miast. Stoimy w obliczu wyjątkowych wyzwań związanych z mieszkalnictwem, turystyką i planowaniem przestrzennym, dlatego miasta muszą na nowo przemyśleć, jak dostosować się do tworzenia cyfrowego świata sprzyjającego integracji. Technologia jest narzędziem, które ułatwia dostęp coraz większej liczby osób do gospodarki cyfrowej, a także wspiera miasta w ich zrównoważonym rozwoju i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Cieszymy się, że Warszawa dołącza do inicjatywy City Possible, dzięki czemu wszyscy partnerzy wraz z Mastercard, będą mogli włączyć się w pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z kryzysem uchodźczym – podkreśla Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe.

Dzięki inicjatywie City Possible Warszawa stała się częścią sieci, która rozrosła się w krótkim czasie z 16 członków założycieli do globalnego ekosystemu ponad 330 miast uczestniczących i kandydujących. Stolica Polski będzie kolejnym miastem europejskim zaangażowanym w tę inicjatywę po Pradze, Helsinkach, Atenach, Dublinie i Belfaście. Za współpracę miasta w programie odpowiadać będzie Biuro Strategii i Analiz Urzędu m.st. Warszawy.

Jesteśmy dumni, że możemy powitać pierwsze polskie miasto w globalnym ekosystemie City Possible. W ciągu ostatnich kilku miesięcy obserwujemy dynamiczny wzrost liczby europejskich miast i partnerów dołączających do naszej sieci. Cieszymy się, że znajduje się wśród nich Warszawa – mówi Miguel Gamiño, wiceprezes wykonawczy ds. partnerstw z przedsiębiorstwami oraz szef działu Global Cities i City Possible w Mastercard. – W ramach współpracy z Warszawą chcemy wesprzeć jej działania na rzecz przyspieszenia rozwoju gospodarczego i wspólnie przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu – dodaje.

W ramach partnerstwa w programie City Possible Warszawa będzie dążyć do rozwoju współpracy w takich obszarach jak analiza danych w celu efektywnego zarządzania kryzysem uchodźczym, planowaniem i rozwojem urbanistycznym oraz turystyką. W przyszłości współpraca ma zostać rozszerzona również o kwestie związane z bezpieczeństwem cybernetycznym, transportem publicznym oraz efektywnym wykorzystywaniem funduszy na poziomie lokalnym.

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski z Bartoszem Ciołkowskim, dyrektorem generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe i trzema pracownikami Mastercard Europe, dyrektorem Biura Strategii i Analiz Olafem Osicą siedzą przy stole