null

Warszawa gospodarzem turnieju tenisowego BNP Paribas Poland Open

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kort tenisowy. Na podłożu kortu piłka tenisowa w kolorze żółtym, w tle siatka w kolorze białym

Już za niespełna 100 dni ruszy największy turniej tenisowy w Polsce. BNP Paribas Poland Open odbędzie się w ostatni tydzień lipca, a jego gospodarzem będzie m.st. Warszawa. Start sprzedaży pierwszej transzy biletów planowany jest na połowę maja.

Druga edycja BNP Paribas Poland Open 2022 odbędzie się w dniach 25-31 lipca na warszawskich kortach Legia Tenis & Golf. Zmiana lokalizacji na świetnie skomunikowaną stolicę ułatwi fanom tenisa dotarcie na korty i podziwianie zawodniczek z głównego cyklu rangi WTA 250.

Zmiana tegorocznej lokalizacji jest podyktowana wieloma czynnikami. Turniej to skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego przeniesienie organizacji do Warszawy jest dla nas dużym ułatwieniem w aspekcie ekonomicznym i organizacyjnym. Ponadto Miasto Stołeczne Warszawa i  Legia Tenis & Golf  planują modernizacje, które idą w parze z naszą wizją rozwoju turnieju. Licencję posiadamy na kilka kolejnych lat, dlatego musimy myśleć o turnieju perspektywicznie i realizować wieloletnią strategię. W przypadku długofalowej współpracy, jaką jest cykliczne wydarzenie sportowe, to bardzo istotne, aby wspólnie z głównymi partnerami i współpracownikami rozwijać się i dążyć do realizacji strategicznych celów, takich jak chociażby promocja tenisa w Polsce, czy Polski na świecie – mówi Paulina Wójtowicz, managerka Igi Świątek i właścicielka licencji turnieju BNP Paribas Poland Open.

­To olbrzymie wyróżnienie dla Warszawy, że została gospodarzem wielkiego święta tenisa. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Igę Świątek, pierwszą rakietę świata, grającą u siebie w domu. To gwarancja sportowych emocji, ale nie zabraknie również dobrej zabawy, gdyż wspólnie z organizatorami przygotowujemy wiele atrakcji dla mieszkańców i fanów tenisa. Już dziś zapraszam na ostatni tydzień lipca na korty warszawskiej Legii – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Warszawa to wiele nowych możliwości. Turniej zaowocuje między innymi specjalną otwartą strefą dla kibiców, rodziców z dziećmi, aktywnościami miejskimi promującymi tenis. Dogodne położenie i świetna komunikacja ułatwią dotarcie większej liczbie fanów kobiecego tenisa na Turniej, a Legia Tenis & Golf pomieści na trybunach więcej osób.

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność organizować turniej z cyklu ATP Challenger, dlatego podjęcie takiego wyzwania jak turniej WTA, to dla nas kolejny, naturalny krok. Poszerzamy wachlarz partnerów o prestiżową, globalną markę i realizujemy nasze obietnice dotyczące rozwoju tego wyjątkowego dla polskiego tenisa miejsca o wspaniałej tenisowej tradycji. Nie możemy się już doczekać rywalizacji najlepszych tenisistek na naszych kortach, a zapowiedziana obecność Igi Świątek to dla nas dodatkowa motywacja i powód do dumy – mówi Michał Szewc, dyrektor obiektu Legia Tenis & Golf.

Aby móc uczestniczyć w tym tenisowym święcie, warto zadbać o bilety. Sprzedaż ruszy już w połowie maja na stronie E-bilet.pl.

O turnieju

Pierwsza edycja BNP Paribas Poland Open odbyła się w lipcu 2021 r. w Gdyni, którą specjalnym, charytatywnym spotkaniem otworzyli najlepsi polscy tenisiści – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. W turnieju triumfowała Belgijka, Maryna Zanevska, dla której był to pierwszy tytuł w karierze. Jak co roku, w drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi także 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Organizatorzy zapowiedzieli udział w Turnieju rakiety numer 1 światowego rankingu WTA - Igi Świątek. W trakcie imprezy tenisowej organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek dla fanów tenisa. WTA 250 organizowany w naszym kraju jest jednym z 30 turniejów tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Polska znalazła się w zaszczytnym gronie i tym samym wróciła na mapę światowego tenisa.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie: https://bnpparibaspolandopen.pl/ i na kanałach w mediach społecznościowych.