null

Warszawa gości Targi Odpowiedzialnego Biznesu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pieć osób stoi na scenie, jedna przemawia do mikrofonu
9. Targi CSR w Warszawie

Klimat – Rozwój – Biznes - to hasło przewodnie 9. Targów CSR, które odbędą się w środę w warszawskim Centrum EXPO XXI. Firmy dbające o zrównoważony rozwój przedstawią raporty dotyczące swoich działań na rzecz klimatu, lokalnych społeczności czy różnorodności. Organizatorzy zaplanowali liczne spotkania i debaty, a także przygotowali specjalną Strefę Ukraińską. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Targi są największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Po przerwie spowodowanej pandemią wracają do formuły stacjonarnej. Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia, jego organizatorem – Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wiedza, praktyka, dyskusje

Uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju, które zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców – firmy i organizacje społecznie odpowiedzialne. Dla osób, które będą chciały zdobyć nową wiedzę i zapoznać się z trendami w zakresie szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności biznesu przygotowano część konferencyjną z trzema blokami tematycznymi: biznes, rozwój i klimat.

Podczas targów  odbędzie się m.in. premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021.  Dobre praktyki”, w którym znalazło się ponad 1800 przykładów działań firm na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ogłoszone zostaną też wyniki badania Diversity IN Check – listy krajowych pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji, czyli praktyk, które mają zachęcić pracowników do działań nie tylko na rzecz miejsca pracy, ale także otoczenia zewnętrznego.

Międzysektorowa współpraca pomiędzy miastem st. Warszawa i Forum Odpowiedzialnego Biznesu zacieśnia się. W ostatnich miesiącach połączyliśmy siły w działaniach na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Kilka dni temu dołączyliśmy do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności, by promować równość społeczną i zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy. Warszawa dba bowiem o poszanowanie równości społecznej. Targi CSR są kolejną inicjatywą, w którą się angażujemy wspierając społeczną odpowiedzialność biznesu– są spotkaniem świata biznesu i jego otoczenia, miejscem do dyskusji i wymiany wiedzy – mówi dyrektorka koordynatorka  ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym ratuszu  Karolina Zdrodowska.

Hasło przewodnie targów to triada Klimat – Rozwój – Biznes. Wszyscy z radością obserwujemy rosnące znaczenie tematyki ESG czyli połączenie problematyki środowiska naturalnego, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. To jeden z trendów, które będą kształtowały rzeczywistość w najbliższych latach. W jakim kierunku powinien podążać teraz biznes? Po jakie rozwiązania sięgać? Na czym polegają wyzwania stojące przed firmami? Na te i wiele innych tematów porozmawiamy 25 maja w Centrum EXPO XXI. Do zobaczenia! – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Co, gdzie, kiedy

Oferta targów skierowana jest do firm prowadzących działania w obszarze zrównoważonego rozwoju, organizacji pozarządowych, studentów i studentek, dziennikarzy, podmiotów dostarczających rozwiązania w zakresie CSR, osób działających w administracji publicznej, konsumentów i konsumentek zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Targi odbędą się 25 maja (środa) w godz. 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14). Wstęp oraz udział w spotkaniach są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Targów CSR. Na stronie dostępna jest też pełna lista wystawców.