null

Warszawa dla strażaków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Rafał Motyl

Wawerska jednostka Państwowej Straży Pożarnej będzie mieć nową siedzibę. Dzisiaj została podpisana decyzja w sprawie przekazania terenu położonego przy ul. Drozdowej darowanego przez Warszawę na potrzeby strażaków.

Miasto Stołeczne Warszawa bardzo poważnie podchodzi do zagadnień bezpieczeństwa. Nasza dobra współpraca ze Strażą Pożarną to rokroczne dodatkowe środki finansowe, które przekazujemy m.in. na zakup wozów bojowych, około trzech milionów rocznie. Doposażenie straży pożarnej w nowoczesny sprzęt, to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców - powiedział Tomasz Bratek, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Straży Pożarnej, w tym Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 12, dla której obiekt powstanie.

Bierzemy się od razu do pracy, w przyszłym roku mamy zaplanowany w budżecie projekt budowlany. Wizualizacja wkrótce znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bardzo się z tego powodu cieszę i dziękuję miastu za wsparcie – powiedział Roman Krzywiec, st. bryg. Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy.

Nowy budynek Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej spełni wymagania techniczne w zakresie niezbędnego zaplecza logistycznego i sprzętowego dla warszawskich strażaków. W wybudowanych garażach znajdzie się aż 16 stanowisk na samochody, przyczepy, a także inny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Budynek będzie posiadał część administracyjno-socjalną oraz garażowo-magazynową wraz z częścią socjalną dla pracowników i infrastrukturą szkoleniową. W porozumieniu z Warszawą planowane jest zlokalizowanie na terenie nieruchomości magazynu przeciwpowodziowego.

Obecnie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 12 nie posiada własnego obiektu i mieści się w budynku wynajmowanym od Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Tomaszowskiej w Radości. Budynek ten znajduje się w złym stanie technicznym, co negatywnie wpływa na warunki pełnienia służby. Jednostka ta ma największy obszar do ochrony spośród wszystkich warszawskich jednostek, włączając w to rejon drogę S2. Systematycznie rośnie liczba podejmowanych przez nią zdarzeń i interwencji. W samym 2022 roku było to 1 425 przypadków.

Przeniesienie do nowo wybudowanego obiektu nie tylko podniesie jakość warunków bytowych strażaków, ale również będzie miało realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Zobacz galerię (3 zdjęć)