null

Warszawa chce być miastem-gospodarzem Euro 2025 kobiet

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika z syrenką

Decyzja została podjęta – Warszawa będzie się ubiegać o prawo do organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 r.  Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację w tej sprawie.

Warszawa może ponownie zostać gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy. Miasto ma już w tym doświadczenie i mam nadzieję, że w 2025 r. będziemy mogli z tych doświadczeń skorzystać podczas kobiecego EURO 2025!  Oficjalnie zwróciłem się w tej sprawie do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prawo do organizacji kobiecych mistrzostw Euro 2025 to szansa promocyjna nie tylko dla Warszawy, ale także dla całego regionu. Jednak aby otrzymać status miasta-gospodarza miasto musi przygotować i opracować wiele dokumentów, m.in. plany, kosztorysy i mapy, które będą dotyczyły różnych kwestii, od promocyjnych, transportowych i zakwaterowania, formalno-prawnych, aż po infrastrukturalne. Trzeba też pamiętać, że kobiece Euro 2025 to nie tylko mecze najlepszych europejskich drużyn, ale także imprezy towarzyszące i wydarzenia związane z przygotowaniem mistrzostw oraz ich organizacją.

Polska jest jednym z pięciu kandydatów na gospodarza kobiecych mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2025 roku. Decyzję, które z państw będzie pełniło rolę gospodarza Komitet Wykonawczy UEFA podejmie w grudniu 2022 roku.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Kobiet, inaczej Euro (UEFA Women's Championship), to międzynarodowy turniej piłkarski organizowany co cztery lata przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) dla zrzeszonych piłkarskich reprezentacji krajowych kobiet (dawniej odbywał się co 2 lata).