null

Wakacyjne szczepienia przeciw COVID-19 w Centrum Nauki Kopernik

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolejka osób przed niebieskim namiotem podpisanym "Warszawa szczepi" stojącym na skwerze, gdzie odbywają się szczepienia przeciw COVID-19.
Weekendowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na skwerze Hoovera uruchomiony w ramach akcji "Warszawa szczepi"

Już od najbliższej soboty, 31 lipca Warszawa uruchamia kolejny punkt szczepień weekendowych - odwiedzający Centrum Nauki Kopernik, partnera akcji szczepień, będą mogli przy okazji wizyty w placówce zaszczepić się przeciw koronawirusowi. Wakacyjne punkty uruchomione przez miasto działają również w soboty i niedziele w Parku Wodnym Moczydło, warszawskim ogrodzie zoologicznym i przy skwerze Hoovera.

Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na „szczepionkowej mapie” Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, i dodaje:

Walczymy o to żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa. Obecnie ponad 1,1 mln osób czyli blisko 62 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych, a przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych.

Wakacyjne punkty szczepień w Warszawie

Nowo otwarty punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik będzie działał w soboty i niedziele w godz. 12-17. Punkt będzie uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum). 

Na wakacyjnej mapie warszawskich punktów szczepień znajduje się również punkt przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), czynny w weekendy w godz. 12-19.

W soboty i niedziele w godz. 11-17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie uruchomionym na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni.

Szczepienia przeciw COVID-19 są także wykonywane w uruchomionym przez Warszawę punkcie szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło czynnym w weekendy w godz. 11-19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).

Na Targówku i Białołęce szczepienia aż do godz. 20

Szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych:

  • w przychodni przy ul. Chmielnej 14 na Śródmieściu;
  • w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a;

oraz

  • w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25;
  • w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21.

Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy ul. Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30-20.00 siedem dni w tygodniu. 

Szczegółowe informacje o punktach szczepień: https://zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi