null

Wakacyjne prace tramwajarzy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
tramwaj_warszawski_transport_publiczny_badcf7420c83f120daab832f0728850141368ab5.jpg

Warszawscy tramwajarze tradycyjnie wykorzystują okres wakacji na realizację największych prac remontowych. W najbliższy weekend, 26-27 czerwca, wymienią tory na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Woronicza. Od soboty, 26 czerwca, tramwaje nie będą jeździły al. „Solidarności” pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Andersa.

Miesiące wakacyjne, gdy po stołecznych ulicach jeździ mniej samochodów, a z Warszawskiego Transportu Publicznego korzysta mniej pasażerów wykorzystywane są na przeprowadzenie największych remontów drogowych i komunikacyjnych. Nie inaczej będzie w tym roku. Tramwaje Warszawskie zaplanowały na wakacje prace w kilku miejscach – na pierwszy ogień idą tory na mokotowskim skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Woronicza oraz na pl. Bankowym.

Prace na Mokotowie

W sobotę, 26 czerwca, ok. godz. 00.15 rozpocznie się remont torowiska w ul. Woronicza na skrzyżowaniu z ul. Puławską. Prace będą polegały na wymianie szyn na łuku torów w relacji północ-zachód. W tym czasie kierowcy nie będą mieli możliwości jazdy na wprost ul. Puławską w kierunku al. Wilanowskiej. Obowiązywać tu będzie nakaz skrętu w prawo w ul. Woronicza. Z kolei jadący ul. Puławską w kierunku Śródmieścia, nie będą mieli możliwości skrętu z ul. Puławskiej w lewo w ul. Woronicza. Zalecany objazd zostanie poprowadzony ul. Rakowiecką, al. Niepodległości i ul. Odyńca. Prace zakończą się w poniedziałek, 28 czerwca ok godz. 4.00.

W związku z pracami torowymi na skrzyżowaniu ul. Woronicza i Puławskiej linia 18 kursowała będzie trasą objazdową ul. Wołoską, a tramwaje linii 31 wyjadą również w sobotę i niedzielę.

Remont na pl. Bankowym

Również w sobotę, 26 czerwca, warszawscy tramwajarze rozpoczną prace torowe w al. „Solidarności” w rejonie pl. Bankowego. W tym miejscu wymienią zwrotnice i zamontują układ sterowania. Zakres prac obejmie wyłącznie torowisko i trambuspas, dlatego nie powinien powodować utrudnień dla kierowców. Tramwajarze zapowiadają jedynie, że konieczne może okazać się powiększenia terenu prac o jeden pas ruchu. Wykluczony zostanie wówczas ruch środkowym pasem od strony północnej (wlot ul. Andersa) i lewym pasem od strony południowej (pl. Bankowy). Wprowadzanie tych utrudnień przewidziane jest w nocy lub dni wolne od pracy.

Zamknięte zostanie natomiast przejście dla pieszych przez al. „Solidarności” po stronie kina Muranów. Ruch pieszy będzie kierowany do przejścia podziemnego po drugiej stronie ulicy. Prace mają potrwać do niedzieli, 18 lipca. W kolejnym etapie, na ok. tydzień (od 19 do 25 lipca) planowany jest remont torowiska w ciągu ul. Marszałkowskiej na południowym wlocie pl. Bankowego.

Bez tramwajów w al. „Solidarności”

Innymi trasami pojadą tramwaje linii 13, 20, 26 oraz 11 i 18 – składy te będą kursowały al. „Solidarności”, dzięki czemu remont będzie mniej uciążliwy dla pasażerów. Kursowanie linii 23 zostanie zawieszone.

Aleją „Solidarności” pasażerowie będą mogli podróżować także autobusami linii zastępczej Z26 na trasie: OKOPOWA – Trasa W-Z – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska (powrót: Wileńska – Targowa) – DW.WILEŃSKI.

Autobusy linii: 160, 190, N21 i N71, jadące do pętli Dw. Centralny i Os. Górczewska, nie będą zatrzymywały się jak dotychczas na przystanku Metro Ratusz Arsenał 10, który jest na trambuspasie. Pasażerów zabiorą z przystanku numer 06, przy jezdni głównej.

Ulica J. P. Woronicza - mapka z objazdami
Zobacz galerię (2 zdjęć)
mapka pl. Bankowy - organizacja ruchu