null

W Wilanowie powstaje nowa szkoła

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiceprezydent R.Kaznowska podpisuje akt erekcyjny budowy szkoły. Fot. R.Motyl
Wiceprezydent R.Kaznowska podpisuje akt erekcyjny budowy szkoły. Fot. R.Motyl

Na ul. Oś Królewska w Wilanowie powstaje nowa szkoła dla 750 uczniów. Teren obok boiska stanie się parkiem dostępnym dla wszystkich mieszkańców.

- Wilanów potrzebuje szkoły podstawowej. To będzie piękna i nowoczesna placówka – powiedziała na uroczystości wmurowanie kamienia węgielnego Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. - Uruchomiliśmy bardzo ważny program „Warszawa dla wszystkich”, a w jego ramach „Warszawa dla uczniów”, zgodnie z nim w ciągu kilku najbliższych lat wybudujemy kilkanaście szkół.

Szkoła w Wilanowie Zachodnim będzie najnowocześniejszym obiektem oświatowym w dzielnicy - z przestronnymi korytarzami oraz świetnie wyposażonymi salami i pracowniami W szkole będzie sala gimnastyczna, boisko, parking, stołówka z pełnym zapleczem gastronomicznym i teren zielony dla uczniów. Szkoła powinna być gotowa 1 września 2020 r. Koszt inwestycji ok. 60 mln zł.

W ramach programu „Warszawa dla uczniów” budowane są w stolicy nowe szkoły i przedszkola, powstają 22 przedszkola i 15 szkół podstawowych dla ponad 10 tys. uczniów. Istniejące szkoły rozbudowujemy i modernizujemy. Na 12 największych remontów przeznaczyliśmy blisko 190 mln zł.

Jeszcze w tym roku uczniowie pójdą do czterech nowych szkół – dwóch na Białołęce i dwóch w Wawrze. Oddamy do użytku 7 przedszkoli po dwa na Białołęce i w Wilanowie oraz po jednym na Bielanach, Mokotowie i w Wawrze.  

Prezydent Warszawy w ciągu ostatnich miesięcy podpisał umowy na budowę szkół - na Targówku przy ul. Gilarskiej dla 1000 uczniów i na Żoliborzu przy ul. Anny German dla 1000 uczniów.  

Program „Warszawa dla uczniów” to również 1) podwyżki dla nauczycieli, 2) 100 złotych rocznie dla stołecznych uczniów na wyjścia do instytucji kultury, nauki czy sportu, 3) rozwój indywidualnego doradztwa dla nastolatków, 4) przygotowanie szkół na podwójny rocznik, 5) rozwój edukacji samorządowej, 6) wydłużenie godzin opieki w szkolnych świetlicach oraz 7) opieka psychologa i pedagoga w każdej szkole.W Wilanowie powstaje szkoła. Fot. R.Motyl
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Wmurowanie kamienia węgielnego. Fot. R.Motyl

Załączniki: