null

W Warszawie wszystko gra Chopina

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolorowa grupa tancerzy w obcisłych trykotach tańczy w podziemiach metra, w tle obserwujący ludzie
Autor: Rafał Motyl

Trwa 18. edycja Konkursu Chopinowskiego i kolejny etap zmagań pianistów. Równocześnie w całym mieście odbywa się wiele wydarzeń specjalnych związanych z kompozytorem - pod hasłem „W Warszawie wszystko gra Chopina”.

W metrze (stacja Świętokrzyska) w sobotę można było zobaczyć artystyczny performance w wykonaniu zespołu Art. Color Ballet, który za pomocą tańca i malarstwa na nowo zinterpretował muzykę Chopina.

A już 14 października – nocny koncert w metrze (stacja Stadion Narodowy) z udziałem uczestnika Konkursu Chopinowskiego. To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki Chopina na żywo w warszawskim metrze. Zaproszenia na ten koncert można było dzisiaj wygrać w konkursie na miejskim Facebooku, wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

17 października – po Warszawie będzie jeździł chopinowski tramwaj z muzyką na żywo graną przez pianistów. Trasa przejazdu: pl. Narutowicza – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – ul. Targowa – ul. Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – rondo Radosława – ul. Okopowa – ul. Towarowa – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.

Konkurs Chopinowski odbywa się do 21 października, kiedy to odbędzie się uroczystość wręczenia nagród wraz z koncertem laureatów. Zwycięzca konkursu otrzyma złoty medal oraz I nagrodę w wysokości 40 000 euro. Warszawa ufundowała nagrodę w wysokości 7 tysięcy euro oraz wyróżnienia dla czwórki finalistów/finalistek Konkursu – po 4 tysiące euro każde (zarządzenie nr 527/2021).

Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Jutro rozpocznie się sprzedaż dodatkowe puli biletów na przesłuchania w III etapie konkursu. Szczegółowe informacje na stronie chopin2020.pl

kolorowa grupa tancerzy w obcisłych trykotach tańczy w podziemiach metra, w tle obserwujący ludzie
Zobacz galerię (3 zdjęć)
kolorowa grupa tancerzy w obcisłych trykotach tańczy w podziemiach metra, w tle obserwujący ludzie
na tle ecru i zarysu fortepianu - panorama miasta