null

W trzy dni dookoła świata

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska przemawiąjąca na targach turystycznych
Autor: Rafał Motyl

W Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się targi turystyczne International Travel & Tourism Fair. Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla profesjonalistów z branży turystycznej, natomiast 18 marca jest dniem dla szerokiej publiczności.

Warszawa zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie “European Best Destinations 2023”. Obecnie Miasto realizuje strategię, która pozwoli przekuć zwycięstwo w konkursie w długofalowy sukces. Oznacza ona nie tylko wzrost turystów w stolicy, ale także w całym kraju, który skorzysta z zainteresowania turystów ze wszystkich stron świata – powiedziała podczas uroczystego otwarcia zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują m.in. narodowe organizacje turystyczne, kraje, miasta, gminy, regiony, uzdrowiska, biura podróży, hotele, przewoźnicy, samorządy, firmy wspierające turystykę technologicznie. Będzie można wziąć również udział w spotkaniach, gdzie podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach w najodleglejsze zakątki świata. 

Zmieniamy się na lepsze

Podczas pandemii COVID- 19 turystyka była jedną z branż najbardziej dotkniętych przez kryzys, który nie oszczędził także Warszawy - zazwyczaj pełnej gości z Polski i zagranicy. Następny cios dla branży turystycznej to atak Rosji na Ukrainę. Mimo trudności, w stolicy otwierały się nowe hotele, zachwycające wystrojem i poziomem usług. Przybyło wiele ciekawych atrakcji, również tych położonych poza centrum miasta.

Z roku na rok miasto staje się coraz bardziej różnorodne, także w zakresie oferty gastronomicznej. Zarówno największe atrakcje, jak i te położone w mniej centralnych rejonach miasta, są dostępne na wyciągnięcie ręki dzięki rozbudowanej i wygodnej sieci transportowej. Zakończyły się realizacje nowych przestrzeni postindustrialnych a także oddany do użytku został najwyższy budynek Unii Europejskiej, na którego szczycie powstaje imponujący taras widokowy. Kontynuowane są prace nad realizacją dużego założenia, jakim jest tzw. Nowe Centrum Warszawy. Warszawa staje się coraz bardziej przyjazna i atrakcyjna dla mieszkańców i turystów.

Wstęp na targi jest płatny. Dodatkowe informacje dostępne na stronie ITTF Warsaw.

ludzie stojący pomiędzy stoiskami