null

W trosce o parki Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzy młode drzewka posadzone w parku. Każde z nich otoczone jest trzema słupkami stabilizującymi do których są przyczepione taśmami. W tle dorosłe drzewa.
Autor: ZZW

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który dba o dużą część warszawskich terenów zieleni, poszukuje wykonawcy prac ogrodniczo-porządkowych na ponad 130 ha parków i skwerów.

Przetarg dotyczy znanych i popularnych wśród mieszkańców  przestrzeni parkowych Warszawy: : Parku Ujazdowskiego wraz terenem zieleni wokół fontanny na pl. Na Rozdrożu (5,35 ha); Ogrodu Krasińskich (pow. 9,57 ha); parków i skwerów dzielnicy Śródmieście obszaru I (pow. 47,74 ha) oraz obszaru II (pow. 55,28 ha) oraz terenu nad kanałem Żerańskim (pow. 12,39 ha). Umowa przewidziana jest na okres od 1 grudnia 2021 do 30 listopada 2024 roku.

Przetarg obejmuje szeroki zakres prac ogrodniczo-porządkowych. Wśród prac porządkowych znajdą się m.in.: zamiatanie chodników, alejek utwardzonych oraz placów, utrzymanie alejek mineralnych, malowanie ławek, wygrodzenie rabat, dokarmianie ptaków, wymiana piasku, oczyszczanie zimowe. Do obowiązków kontraktowych należeć będą także naprawa ławek i alejek. Natomiast w zakres prac ogrodniczych wchodzić będą m.in. renowacja i koszenie trawników, wygrabianie liści, pielęgnacja róż i rodendendronów, cięcie krzewów i żywopłotów, odchwaszczanie, sadzenie i dosadzanie krzewów ozdobnych i żywopłotowych, zakładanie i pielęgnacja rabat, sadzenie i pielęgnacja roślin cebulowych i sezonowych. Wybrany kontrahent zajmować się będzie także sadzeniem, pielęgnacją i podlewaniem drzew.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału upływa 24 sierpnia 2021 roku, o godzinie 11.30. Wszystkie szczegóły przetargu znajdują się na stronie internetowej Zarządu Zieleni – Warszawa.