null

W poniedziałek warszawski test Coopera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Numer startowy z napisem "Test Coopera 38", obok sterty numerów - pudełeczko z agrafkami

Sprawdzian formy dla każdego – już w najbliższy poniedziałek obiektywny test Coopera na bieżni Ośrodka Wawelska (dawna Skra). Pierwsza seria ruszy o 18.00. Udział w biegu jest bezpłatny.

Test Coopera to popularna na całym świecie próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega on na 12-minutowym nieprzerwanym wysiłku – można biec albo przeplatać odcinki biegu marszem. Chodzi o to, żeby pokonać w tym czasie jak największy dystans.

Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Np. na „dobrze” 30-letni mężczyzna musi pokonać 2300-2700 m, a po 50-tce wystarczy 2000-2400 m. Z kolei dla 20-letniej kobiety 1800-2200 m to „średnio”, a dla 40-letniej przebiegnięcie powyżej 2200 m to „bardzo dobrze”.

Pełna tabela testu Coopera:

 

 

Organizatorem poniedziałkowego testu jest Aktywna Warszawa – sportowy oddział stołecznego Ratusza. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, udział jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom z wynikiem oraz butelkę wody od Magnesia na mecie.

Na teren Ośrodka Wawelska (dawnej Skry) można się dostać dwoma wejściami – przy zbiegu ulic Żwirki i Wigury z Wawelską albo od ulicy Rokitnickiej. Nie ma możliwości wjazdu samochodem na teren ośrodka.

Więcej informacji na Facebooku. Można też zadeklarować wcześniej udział w wydarzeniu.