null

V Warszawska Konferencja Konserwatorska

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Świdermajer przy ul. Fletniowej
Świdermajer przy ul. Fletniowej

Ochrona zabytkowej architektury drewnianej w miastach będzie tematem V Warszawskiej Konferencji Konserwatorskiej, która rozpocznie się 25 maja 2022 roku.

Zapraszam na 5. Warszawską Konferencję Konserwatorską, która odbędzie od 25 do 27 maja stacjonarnie w Warszawie i online. Przez trzy dni posłuchamy wystąpień specjalistów na temat ochrony zabytkowej architektury drewnianej zachowanej w miastach – zachęca do udziału wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Wydarzenie ma zwrócić uwagę na zabytki drewniane na terenach silnie zurbanizowanych, a także podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie chronić pozostałości architektury drewnianej znajdujące się w aglomeracjach.

Konferencja „Zabytkowa architektura drewniana w ośrodkach miejskich – problematyka ochrony” odbędzie się stacjonarnie w Centrum Kreatywności Targowa z udziałem publiczności oraz będzie streamingowana na platformie Facebook Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Udział w konferencji potwierdzili specjaliści w dziedzinie konserwacji zabytków. Wystąpią m.in.: Katarzyna Zalasińska - dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Michał Krasucki – stołeczny konserwator zabytków. Wypowiedzą się także naukowcy z polskich uniwersytetów i politechnik.

Program konferencji

Podczas trzydniowej konferencji omówione będzie m.in. Osiedle Przyjaźń na warszawskich Jelonkach, a także architektura w stylu nadświdrzańskim. Poruszone będą tematy trudności w adaptacji i utrzymaniu zabytkowych budynków drewnianych oraz dobrych praktyk podczas renowacji. Specjaliści będą mówić także o Osiedlu Lipowiec w Augustowie oraz architekturze drewnianej na peryferiach miast.

Pełny program konferencji znajduje się na stronie: um.warszawa.pl.

Rejestracja i zapisy

Osoby zainteresowane udziałem stacjonarnym proszone są o wypełnienie formularza i zarejestrowanie się na wydarzenie.

Osoby, które chcą uczestniczyć  w konferencji zdalnie nie muszą się rejestrować.