null

Utrudnienia na Żołnierskiej i Marsa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace budowlane drugiej estakady, w tle elementy nowego wiaduktu
Druga estakada na ulicy Marsa | Autor: Rafał Motyl

W czwartek, 19 maja, wieczorem zamknięty zostanie przejazd ulicą Żołnierską (dołem) od strony Rembertowa, na odcinku od najazdu na istniejącą estakadę do skrzyżowania z ul. Marsa. Przez cztery dni kierowcy będą kierowani na objazd. W tym czasie budowane będą elementy konstrukcyjne nowej estakady.

Drogowcy wznoszący drugą estakadę na ulicy Marsa korzystają z pełni sezonu budowlanego. Prawie gotowy jest już mur oporowy i nasyp od strony ronda I. Mościckiego. Wylana została także betonowa płyta estakady na odcinku sięgającym za skrzyżowanie z ulicą Chełmżyńską. Trwa montaż konstrukcji stalowej i zbrojenie płyty na dalszym fragmencie wzdłuż ulicy Marsa. Wkrótce wykonawca rozpocznie montaż belek stalowych na podporach ostatnich trzech przęseł znajdujących się wzdłuż ulicy Żołnierskiej. Wyłączenie jej z ruchu na kilka dni ułatwi  bezpieczne i sprawne przeprowadzenie tych prac.

Zmiany dla kierowców, pieszych i rowerzystów

W czwartek, 19 maja, o godz. 20.00 drogowcy zamkną przejazd ulicą Żołnierską od strony Rembertowa. Pod budowanym obiektem wyłączony będzie także ruch pieszy i rowerowy.

Objazd poprowadzi wiaduktem ulicy Marsa, do ronda I. Mościckiego i z powrotem Marsa do Okularowej.

Ruch pieszy i rowerowy zostanie skierowany do istniejącego przejścia i przejazdu po drugiej stronie ulic Marsa i Rekruckiej.

Pozostałe relacje na skrzyżowaniu będą zachowane.

Przejazd ulicą Żołnierską zostanie przywrócony w poniedziałek, 23 maja, o godz. 5.00.

Równocześnie obowiązywać będzie wcześniej wprowadzona czasowa organizacja ruchu tj. zamknięcie jezdni ulicy Marsa w kierunku ronda I. Mościckiego na odcinku od Żołnierskiej do Chełmżyńskiej i skierowanie ruchu na sąsiednią nitkę.

 

Autobusy na objeździe

Podczas trwania prac autobusy linii 143 w kierunku Śródmieścia będą jeździły objazdem ulicami Strażacką i Chełmżyńską.