null

Urodziny Pałacu Kultury i Nauki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pokaz filmu „Miś”, wata cukrowa na 30. piętrze, tort urodzinowy na placu Defilad – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotował Pałac Kultury i Nauki w Warszawie z okazji swoich 67. urodzin.

Dziś, 21 lipca, organizatorzy zapraszają nie tylko do PKiN, ale też na plac Defilad. Do godz. 18:00 na najmłodszych czekają tam: interaktywne stoisko Narodowego Muzeum Techniki, strefa zabaw MPWiK z beczkowozem i kurtyną wodną oraz stoisko edukacyjne Straży Miejskiej. Z kolei do dyspozycji młodzieży i dorosłych jest strefa chillout Green Caffe Nero z kawą i lemoniadą, stoiska Collegium Civitas oraz Wszechnicy Polskiej. Na godzinę 14:00 organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy i turystów na tort urodzinowy.

Po południu, o godz. 16:00 przed Pałacem artyści Młodego Baletu Polskiego poprowadzą otwartą dla wszystkich lekcję baletu, o 17:00 odbędzie się urodzinowy spacer miejski z przewodnikiem wokół PKiN, a o 20:00 w Kinotece PKiN, w Sali „Wiedza”, będzie można zobaczyć kultowy film „Miś” (bilety w urodzinowej cenie 6,70 zł).  

W samym Pałacu także zaplanowano wiele atrakcji. W holu głównym przez cały dzień odbywają się animacje i pokazy pająków dla dzieci (w godzinach 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00), a na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki rozdawana jest wata cukrowa i lizaki. Można także wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce (wszystko w cenie biletu).

Szczegółowy harmonogram obchodów dostępny jest na oficjalnym profilu Pałacu Kultury i Nauki na Facebooku.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został otwarty 67 lat temu 21 lipca 1955 r. o godzinie 16:00. Przez 67 lat pałac był świadkiem najważniejszych wydarzeń. Od lat jest ikoną stolicy i najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Polsce.