null

Urodziny Domu Powstańców Warszawskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prezydent Rafał Trzaskowski przemawia do zebranych.
4. urodziny Domu Powstańców Warszawskich | Autor: Rafał Motyl

Od czterech lat przy ul. Nowolipie 22 działa Dom Powstańców Warszawskich. Na co dzień powstańcy mogą tam zjeść ciepły posiłek, wziąć udział w zajęciach ruchowych i kulturalnych, a przede wszystkim spędzać miło czas w zaufanym gronie.

Myślę, że Dom Powstańców Warszawskich jest naszym wspólnym sukcesem, wszystkich organizatorów, którzy przyczynili się do tego, że takie miejsce powstało, i przede wszystkim Was – Powstańców Warszawskich. Kiedy Was tutaj spotykamy w dobrym zdrowiu i z uśmiechami na twarzach, to jest to coś, co napędza nas do dalszej pracy – mówił podczas spotkania w Domu Powstańców Warszawskich prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. - Gdy obserwuję, jak ktoś tutaj gra na fortepianie, ktoś gra w szachy, słyszę dyskusje polityczne, to wtedy sobie myślę, że to jest naprawdę bardzo potrzebne miejsce – dodał prezydent.

Dom Powstańców Warszawskich jest miejscem dziennego pobytu, przestrzenią odpoczynku, relaksu, wspólnego spędzania czasu oraz spotkań międzypokoleniowych. Wokół tej instytucji buduje się także społeczność, która wzajemnie się wspiera, umacnia i kultywuje pamięć o historii Warszawy.

Obiekt przy ul. Nowolipie 22 to także przestrzeń do promowania ważnych wartości, spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży – często wzruszających dla obu stron.
Organizowane są tu koncerty, wykłady, wspomnienia, indywidualne wywiady, tak by wiedza i pamięć o Powstaniu Warszawskim została przekazana młodszym pokoleniom.

Wsparcie w miejscu zamieszkania

Pracownicy domu i wolontariusze sprawują również opiekę nad Powstańcami w ich domach – dostarczają posiłki, robią zakupy, realizują recepty, ale także dbają o ich dobry stan psychiczny. Powstańcy mogą korzystać z pomocy fizjoterapeutów.

Dom prowadzony jest przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, mieści się na warszawskim Muranowie, przy ul. Nowolipie 22 w Warszawie.

kolorowo ubrany Jan Młynarski z banjo, w tle starsze osoby
Zobacz galerię (3 zdjęć)