null

Uroczystości miejskie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uroczystości miejskie


WARSZAWA - DZIELNICA REMBERTÓW

17 sierpnia, godz. 15.00
Sala Kolumnowa Urzędu Dzielnicy Rembertów, al. Gen. Antoniego Chruściela 28
Prelekcja prof. dr hab. Lecha Wyszczelskiego pt. „Rola i miejsce Rembertowa w Bitwie Warszawskiej 1920 r.


PUŁTUSK


13 sierpnia, godz. 19.00
ul. Warszawska

Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

15 sierpnia, godz. 11.00
cmentarz w Pułtusku 

Uroczystości  przed mogiłą żołnierzy poległych w 1920 r.

15 sierpnia, godz. 12.00
Bazylika

Msza Św. w intencji Ojczyzny.

 

WOŁOMIN

13 sierpnia, godz. 18.00
kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Bohaterom Ziemi Wołomińskiej roku 1920

15 sierpnia, godz. 14.00
pl. 3 Maja

Letni Festyn Miejski



OSSÓW

14 sierpnia, godz. 9.00
Otwarcie XI Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich o Puchar Ministra Obrony Narodowej

14 sierpnia, godz. 13.00
Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r.

14 sierpnia, godz. 16.00
Modlitwa przy Krzyżu Pamięci Ks. Ignacego Skorupki.

14 sierpnia, godz. 17.00
Uroczysta Msza Św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych celebrowana przez ks. arcybiskupa Henryka Hosera.

14 sierpnia, godz. 19.00
Koncert „Na Ossowskim popasie”

14 sierpnia, godz. 21.00
Uroczysty Apel Poległych przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki.

15 sierpnia, godz. 9.30
Rozpoczęcie XIX Międzynarodowego Półmaratonu Ulicznego „Cud nad Wisłą”.

15 sierpnia, godz. 11.00
Msza Św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych.

15 sierpnia, godz. 15.30
Zakończenie XI Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

 

KLEMBÓW

8 sierpnia, godz. 12.00
Msza Św. w kościele p.w. Św. Klemensa, a następnie przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na grobie żołnierza poległego w 1920 r.



RADZYMIN

14 sierpnia, godz. 19.00
Uroczysty Apel Poległych przy pomniku Żołnierzy 28 pułku Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej.

15 sierpnia, godz. 9.30-10.30
XIX Międzynarodowy Półmaraton Uliczny „Cud nad Wisłą”.

15 sierpnia, godz. 15.00
Uroczysty Apel Poległych przy pomniku Wincentego Witosa w Radzyminie.

15 sierpnia, godz. 17.00
Uroczysta Msza Św. i  Apel Poległych na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 r. w Radzyminie. Uroczystości z asystą Kompani Reprezentacyjnej i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.



KOBYŁKA

15 sierpnia, godz. 8.00
Złożenie wieńców przy Mogile Poległych w 1920 r. na cmentarzu parafialnym.



TŁUSZCZ

13 sierpnia, godz. 18.00
ul. Warszawska, przy Pomniku Obrońców Ojczyzny 1920 r.

Msza polowa w intencji Ojczyzny, złożenie wieńców na grobach poległych, koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Miejskiego „Lux Mea” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej.



ZĄBKI

13 sierpnia, godz. 18.00
Uroczysta Msza Św. w kościele p.w. św. Trójcy w Ząbkach.

13 sierpnia, godz. 19.00
cmentarz w Ząbkach

Uroczysty Apel Poległych przy pomniku poległych w obronie Ojczyzny w sierpniu 1920 r.

13 sierpnia, godz. 19.45
cmentarz w Ząbkach

Koncert patriotyczny w wykonaniu chóru „Złota Jesień”.



MARKI

14 sierpnia, godz. 18.00
kościół p.w. św. Andrzeja Boboli

Uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Pułku Strzelców Wileńskich-Obrońców Przedmieścia Strugi.



STRACHÓW

22 sierpnia, godz. 15.00
ośrodek wypoczynkowy

Msza Św. i złożenie kwiatów.