null

Uniwersytet Sportowy – sesja dla seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Słuchacze w auli, w tle ekran z napisem Sportowy Uniwersytet
Autor: Aktywna Warszawa

Aktywność fizyczna w okresie menopauzy, dieta seniora i aktywność kontra depresja – to tematy wykładów 3. edycji Uniwersytetu Sportowego. Spotkanie obędzie się w sobotę 14 października w Klubokawiarni Pora na Seniora przy ul. Puławskiej 3.

Piękny czas senioralny

Obecni seniorzy z pewnością pamiętają serial „Czterdziestolatek”. Główny bohater musiał udowadniać, że wcale nie jest stary – tak postrzegano kwestie wieku w latach 70. ubiegłego stulecia. Dziś sześćdziesięciolatkowie to ludzie w pełni aktywni. A co zrobić, by osiemdziesięciolatkowie mogli cieszyć się pełną sprawnością i aktywnością?

Najlepszą receptą na radość z wieku senioralnego jest aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Właśnie tymi tematami zajmą się specjaliści Aktywnej Warszawy podczas kolejnej sesji Uniwersytetu Sportowego – mówi zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska. – Chcemy, by wiek przestawał być ograniczeniem, a okres senioralny stawał się pięknym czasem. Chcemy świata bez różnic pokoleniowych, bez samotności i wykluczenia, w którym panuje wzajemny szacunek, otwartość i ciekawość życia. Świata, w którym każdy czuje się potrzebny i ma swoje miejsce.

Sesja dla seniorów

Trzecia sesja Sportowego Uniwersytetu odbywa się pod hasłem „Zdrowy i aktywny senior”. Odbędzie się w Klubokawiarni Pora na Seniora przy ul. Puławskiej 3. Rozpocznie się w sobotę, 14 października, o godz. 11.15.

Program:

  • 11.30 - Aktywność fizyczna jako metoda zapobiegania depresji. Prowadzący: dr nauk medycznych Sławomir Murawiec – psychiatra, psychoterapeuta, redaktor naczelny kwartalnika „Psychiatria”,
  • Dieta (aktywnego) seniora. Prowadzący: Beata Cieślińska – dietetyk dziecięcy, sportowy i kliniczny, prezes Fundacji Pani Zdrowia,
  • Aktywność fizyczna w okresie menopauzalnym. Prowadzący: dr nauk medycznych Jacek Tulimowski – specjalista ginekolog-położnik-ultrasonolog, przez wiele lat związany z Kliniką Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie,
  • Jaką aktywność wybrać dla siebie? Mariola Będkowska – szkoleniowiec nordic walking, instruktorka fitness, prezes zarządu Fundacji Trzy Kroki promującej zdrowy styl życia.

Udział w sesji Sportowego Uniwersytetu jest bezpłatny. Można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Organizatorem Sportowego Uniwersytetu jest Aktywna Warszawa, sportowa jednostka stołecznego ratusza. Partnerzy wydarzenia to Fundacja im. Józefa Fettera „Pora na Seniora” oraz Klubokawiarnia „Pora na Seniora”

Plakat z napisem Sportowy Uniwersytet przedstawiający ćwiczących seniorów