null

Uniwersytet Sportowy Aktywnej Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiceprezydent Renata Kaznowska z warszawską wioślarką Agnieszką Kobus-Zawojską
Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska z warszawską wioślarką Agnieszką Kobus-Zawojską

Jak zadbać o kondycję – nie tylko fizyczną, ale także psychiczną. W sobotę rusza w Warszawie Sportowy Uniwersytet, spotkania będą bezpłatne.

Organizatorami cyklu są Stołeczne centrum Sportu Aktywna Warszawa – sportowa jednostka organizacyjna m.st. Warszawy – i Koło Naukowe Psychologii Sportu Uniwersytetu Warszawskiego. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 11.30-14.15 na Wydziale Psychologii Sportu UW przy ul. Stawki 5/7.

W programie są cztery moduły: „Perfekcjonizm nie jest twoim przyjacielem!”, „Zaopiekuj swój perfekcjonizm - praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem”, „Determinacja w drodze na szczyt. O tym co nas motywuje a co przeszkadza w osiąganiu celów?” i „Perfekcjonizm na talerzu”.

Wielu mieszkańców i mieszkanek stolicy pasjonuje się sportem, uprawia przemyślany trening biegowy, kolarski, tenisowy, siłowy, ogólnorozwojowy itp. Sport w takim przypadku to nie tylko droga do poprawy formy fizycznej, ale swoista „ścieżka życia”, droga samorozwoju. Nasza propozycja pokaże im psychologiczne podejście do tematu, pomoże osiągnąć jeszcze większą samoświadomość w treningu – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Cieszę się ze współpracy z Uniwersytetem Warszawskim również w tej dziedzinie. Możliwość skorzystania z wiedzy naukowej zawsze jest bardzo cenna.

Plakat z napisem "Sportowy Uniwersytet"

 

 

Gośćmi specjalnymi planowanych spotkań będą inspirujące postacie, m.in.: podróżnicy, sportowcy, psychologowie, dietetycy. W inauguracji cyklu wezmą udział:

  • Michał Leksińki – podróżnik, pasjonat, mówca, zdobywca 7 z 9 szczytów Korony Ziemi,
  • Wojciech Waleriańczyk – doktorant Wydziału Psychologii UW, psycholog sportu, trener piłki nożnej (posiadacz licencji UEFA B),
  • Beata Cieślińska – dietetyk dziecięcy, kliniczny i sportowy, edukator żywieniowy.

Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym Aktywnej Warszawy.