null

Udane miodobranie w pasiece na Kabatach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Słoiki z miodem.
Słoiki z miodem z Kabat. | Autor: Metro Warszawskie

Kabackie pszczoły mocno rozpoczęły sezon! Słoneczna pogoda w ostatnich dniach sprawiła, że w drugim tegorocznym miodobraniu z pasieki na terenie tutejszej Stacji Techniczno-Postojowej udało się zebrać prawie 35 litrów miodu. To znacznie więcej niż o tej samej porze w roku ubiegłym.

Pszczoły zagościły w pasiece na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty w 2019 roku. Na początku było to pięć rodzin. Od początku czuły się tam dobrze i – pod okiem doświadczonego pszczelarza – zapylały okoliczną roślinność dostarczając miód. Trafia on później, w formie promocyjnych słoiczków, do mieszkańców Warszawy – przede wszystkim podczas pikników rodzinnych i innych wydarzeń plenerowych, w których bierze udział Metro Warszawskie.

Siedem pszczelich rodzin

Obecnie w metrze stoi już siedem uli, a produkcja miodu stale rośnie. W ubiegłym roku udało się zebrać łącznie prawie 100 litrów miodu: akacjowego, lipowego i wielokwiatowego. W tym roku, po drugim miodobraniu, jest to już ponad 50 litrów – a sezon dopiero się rozpoczął.

Zebrany miód rozlewany jest na terenie STP Kabaty do małych słoiczków o pojemności 115 ml, które są następnie etykietowane. Taki słoiczek można było zdobyć w miniony weekend na stoisku Metra Warszawskiego podczas Dni Ursynowa. Dlatego warto sprawdzać stronę Metra Warszawskiego, żeby dowiedzieć się, kiedy nadarzy się kolejna okazja do spróbowania kabackiego miodu.

Wirówka do odciągania miodu z ramek - widok od góry.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Miód spływa z beczki do słoika.