null

Tysiąc wyprawek od Fundacji Adamed

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci z niebieskimi i żółtymi plecakami stoją w klasie szkolnej
Tysiąc wyprawek od Fundacji Adamed trafi do dzielnic, które przekażą je potrzebującym uchodźcom | Autor: Rafał Motyl

Dzięki porozumieniu ratusza z Fundacją Adamed ukraińscy uczniowie otrzymają plecaki szkolne z pełnym wyposażaniem. Tysiąc wyprawek trafi do dzielnic, które przekażą je potrzebującym uchodźcom.

Szacujemy, że od wybuchu wojny w Ukrainie do Warszawy przybyło ok. 100 tys. uchodźców w wieku przedszkolnym i szkolnym, dlatego każda pomoc jest ogromnie potrzebna. Z  całego serca dziękuję Fundacji Adamed za przekazanie 1 tys. szkolnych wyprawek oraz za wsparcie i zaangażowanie na rzecz pomocy naszym gościom z Ukrainy w tym trudnym czasie – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 

Fundacja Adamed od wielu lat zajmuje się wsparciem dzieci i młodzieży oraz dba o ich rozwój naukowy. W obliczu toczącej się wojny w Ukrainie, jest dla nas oczywistym, że włączamy się w pomoc. Chcemy ułatwić start dzieciom, które znalazły schronienie w naszym kraju i zaczynają edukację w polskich szkołach – komentuje Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Adamed.

 

W zestawach szkolnych przekazanych przez Fundację Adamed znajdują się plecaki z pełnym wyposażeniem: piórnik, zeszyty i bloki rysunkowe, kredki, farby i wiele innych przyborów potrzebnych do nauki. Wartość przekazanych wyprawek to niemal 120 tys. zł. Zestawy trafią, zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami, do dzielnic: Bielany, Ochota, Targówek, Ursynów, Wesoła. Włochy i Żoliborz. Władze dzielnic przekażą wyprawki bezpośrednio uchodźcom.