null

Tydzień na rozliczenie PIT-u w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Tramwaj linii nr 9 na Moście Poniatowskiego, w tle zachodzące słońce

Nowe tramwaje i autobusy, dodatkowe zajęcia edukacyjne i więcej ścieżek rowerowych – to tylko niektóre z miejskich inwestycji, których mogłoby być znacznie więcej, jeśli wszyscy mieszkańcy Warszawy rozliczaliby swój PIT w stolicy. Na wypełnienie zeznania podatkowego za rok 2021 r. został już tylko tydzień.

Podatki, to jedna z niewielu pewnych w życiu rzeczy, dlatego warto mieć pewność, że zostaną przeznaczone na właściwie cele, np. na przyjazny środowisku transport publiczny, na wsparcie rodzin, na nowe szkoły, przedszkola i instytucje kultury oraz na pomoc potrzebującym. Jeśli mieszkasz w stolicy i chcesz, żebyśmy dalej inwestowali w te i inne ważne dla mieszkańców sprawy, to rozlicz swój PIT w Warszawie – namawia Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Szacuje się, że w Warszawie mieszka ponad 2 miliony osób, z czego niecałe 1,5 miliona mieszkańców rozlicza swój PIT w stolicy. Pozostali, mimo że na co dzień korzystają z miejskiej infrastruktury, oferty kulturalnej i edukacyjnej, wciąż przekazują swoje podatki miejscowościom, z których pochodzą. Z tego powodu do miejskiej kasy trafia o kilkaset milionów złotych mniej, bo średni wpływ od jednego podatnika to prawie 5 tys. złotych.

O korzyściach płynących z rozliczania PIT-u w Warszawie miasto informuje od kilku tygodni w przestrzeni miejskiej oraz w środkach transportu, w radiu, w prasie i w internecie. Kampania informacyjna PIT to Twój Warszawski wkład ma zachęcić mieszkańców Warszawy do rozliczenia PIT-u za rok 2021 w stolicy. Większy budżet miasta to więcej udogodnień dla mieszkańców, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia, szersza oferta kulturalna, nowsza infrastruktura, a także więcej środków na wsparcie uchodźców z Ukrainy, którzy zdecydują się na dłuższy pobyt w Warszawie.

Za miniony rok z fiskusem trzeba rozliczyć się nie później niż 2 maja 2022. Można to zrobić na stronie: podatki.gov.pl.

 Grafika kampanii miejskej. Na fioletowym tle napis: PIT to Twój warszawski wkŁAD. Płać PIT w Warszawie. Cała grafika w tonacji fioletowo – żółtej. Czcionka w kolorze białym i czarnym
Na PIT naprawdę możesz zyskać. Płać PIT w Warszawie