null

Turystyczne perełki stolicy czekają na głosy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plaża w słoneczny dzień z odpoczywającymi nad Wisłą ludźmi a w tle widać przęsła mostu Poniatowskiego
Plaża Poniatówka w Warszawie

„Perełki Warszawy” to konkurs na szlaki turystyczne w stolicy położone z dala od utartych ścieżek. Spośród wielu zgłoszeń jury wybrało dziesięciu finalistów. Ostateczna decyzja o tym, które trzy miejsca w mieście to turystyczne perełki, należy do mieszkańców. Głosowanie poprzez ankietę zamieszczoną na grupie Perełki Warszawy na Facebooku trwa jeszcze tylko do piątku, 2 września do godz. 12:00.

Stołeczne Biuro Turystyki oraz Warszawska Organizacja Turystyczna już po raz drugi organizują wyzwanie dla wszystkich miłośników miejskich wycieczek. Jakie mało znane atrakcje kryją się w najróżniejszych zakamarkach Warszawy? Czym miasto możem pochwalić się przed gośćmi z Polski i zagranicy? Propozycje „Perełek Warszawy” można było przesyłać do 7 sierpnia.

W tym roku organizatorzy konkursu otrzymali ponad 50 zgłoszeń prezentujących różnorodne spojrzenie na Warszawę. Są wśród nich trasy tematyczne koncentrujące się na atrakcjach konkretnych dzielnic, pamiątkach po Powstaniu Warszawskim, perełkach architektury oraz skarbach przyrody. Nie zabrakło też tras poświęconych kulinariom.

Bardzo nas cieszy różnorodność i przygotowanie merytoryczne zgłoszonych tras – mówi Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. – Jako Stołeczne Biuro Turystyki chcemy czerpać z tych inspiracji i promować stolicę taką, jaką kochają ją mieszkańcy. Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu.

Partnerem konkursu jest Warszawska Organizacja Turystyczna zrzeszająca firmy i instytucje działające w branży turystycznej w Warszawie, które zaoferowały atrakcyjne nagrody, jak m.in. noclegi w hotelach, rejsy statkiem po Wiśle, kolacja dla dwóch osób w kompletnej ciemności czy zwiedzanie Fabryki Norblina. Na wszystkich 10 finalistów czekają też zestawy warszawskich upominków.

 

Szczegóły na temat konkursu oraz link do głosowania znajdują się na stronie:

go2warsaw.pl/perelki-warszawy-2022

facebook.com/groups/perelkiwarszawy

Kobieta z wózkiem spaceruje pod drzewami i ogląda charakterystyczne drewniane domki osiedla Jazdów w Warszawie