null

Plan rozbudowy metra warszawskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie. Prezydent Rafał Trzaskowski podczas konferencji nt. rozbudowy metra

Ruszają prace projektowe nad III linią metra. Podziemna kolejka połączy kolejne dzielnice, co znacząco ułatwi szybkie i sprawne poruszanie się po stolicy. Na nowej trasie – o długości ponad 8 km – znajdzie się siedem stacji, w tym sześć nowych. Budowa linii M3 powinna ruszyć w 2028 roku. Pierwsi pasażerowie pojadą nią kilka lat później.

Linia M3 zostanie poprowadzona ze stacji Stadion Narodowy. W pierwszym etapie powstanie sześć stacji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Gocław. Wybudowane zostanie także odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce.

Koszty i korzyści wynikające z różnych wariantów trasy metra oszacowane zostaną w studium transportowym, co pozwoli na wybór przebiegu kolejnych linii i docelowego kształtu sieci metra w Warszawie.

Status projektu:

 

 

 

 

 

Wnętrze pustego pociągu metra na stacji Ulrychów przeznaczonego do jazdy testowej. Czerwone krzesełka i żółte poręcze
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Prezydent ms.t. Warszawy, Rafał Trzaskowski na stacji metra Ulrychów w otoczeniu przedstawicieli metra warszawskiego ubranych w odblaskowe kurtki z napisem: metro warszawskie
Prezydent ms.t. Warszawy, Rafał Trzaskowski na stacji metra Ulrychów w otoczeniu przedstawicieli mediów.