null

Plan rozbudowy metra warszawskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Stacja Płocka. Ściana od strony torów wyłożona złotymi i miedzianymi panelami. Po środku ściany neon z napisem Płocka. Po torach jedzie pociąg metra. Peron wyłożony kremowymi płytkami.

Ruszyły już prace nad III linią metra. Podziemna kolejka połączy kolejne dzielnice, co znacząco ułatwi szybkie i sprawne poruszanie się po stolicy.

Linia M3 zostanie poprowadzona ze stacji Stadion Narodowy. W pierwszym etapie powstanie sześć stacji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Gocław. Wybudowane zostanie także odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce. Koszty i korzyści wynikające z różnych wariantów trasy metra oszacowane zostaną w studium transportowym, co pozwoli na wybór przebiegu kolejnych linii i docelowego kształtu sieci metra w Warszawie.

Status projektu:

Grafika z etapami realizacji projektu - etap 3 - prace projektowe

 

 

Wnętrze pustego pociągu metra na stacji Ulrychów przeznaczonego do jazdy testowej. Czerwone krzesełka i żółte poręcze
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Prezydent ms.t. Warszawy, Rafał Trzaskowski na stacji metra Ulrychów w otoczeniu przedstawicieli metra warszawskiego ubranych w odblaskowe kurtki z napisem: metro warszawskie
Prezydent ms.t. Warszawy, Rafał Trzaskowski na stacji metra Ulrychów w otoczeniu przedstawicieli mediów.