null

Drugi Dzień Opiekuna Małego Dziecka w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Aldona Machnowska-Góra w żłobku przy ul. Cokołowej
Aldona Machnowska-Góra w żłobku przy ul. Cokołowej | Autor: Ewelina Lach

Nowo otwarty żłobek przy ul. Cokołowej na Bemowie to najlepszy prezent dla miasta z okazji Dnia Opiekuna Małego Dziecka, obchodzonego w Warszawie od 2023 roku. Życzenia pracownikom placówki złożył dzisiaj prezydent Rafał Trzaskowski. W nowym budynku od wczoraj są już trzy grupy rocznych i dwuletnich dzieci, które adaptują się do pobytu w żłobku pod okiem rodziców.

Wszystkim opiekunkom, których w naszych żłobkach pracuje prawie półtora tysiąca, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia! – mówi prezydent Rafał Trzaskowski. – Dzisiaj odwiedziliśmy panie opiekujące się małymi warszawiankami i warszawiakami w nowej placówce na Jelonkach i to na ich ręce przekazałem osobiste gratulacje – dodaje prezydent Trzaskowski.

Nowy żłobek na Bemowie

W nowo otwartym żłobku przy ul. Cokołowej na Bemowie pod opiekę wykwalifikowanych opiekunek trafi łącznie ponad setka dzieci podzielonych na cztery oddziały. Każda z grup ma do dyspozycji swoją salę z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku oraz z własnymi łazienkami. Dzieci mogą korzystać również z części wspólnych – w tym z sali ruchowej pełnej zabawek, materacy i poduch oraz placu zabaw. Żłobek jest czynny 5 dni w tygodniu i zapewni opiekę każdemu dziecku w wymiarze do 10 godzin dziennie.

W nowoczesnej kuchni są przygotowywane cztery posiłki dziennie zgodnie z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku do lat 3.

Warszawski program darmowych żłobków

W Warszawie dbamy o rodziny z dziećmi, dlatego program darmowych żłobków niezmiennie pozostaje jednym z moich priorytetów – podkreśla prezydent Trzaskowski. Przez ostatnie 5 lat zbudowaliśmy łącznie 11 zupełnie nowych żłobków, a 6 gruntownie zmodernizowaliśmy – dodał prezydent.

Obecnie miasto zapewnia opiekę ponad 17 tysiącom warszawiankom i warszawiakom do trzeciego roku życia. Ponad 90% rodziców jest zadowolonych i bardzo zadowolonych z działalności żłobków w Warszawie.

Wizyta Rafała Trzaskowskiego i Aldony Machnowskiej-Góry w żłobku na Cokołowej
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Wizyta Rafała Trzaskowskiego i Aldony Machnowskiej-Góry w żłobku na Cokołowej
Wizyta Rafała Trzaskowskiego i Aldony Machnowskiej-Góry w żłobku na Cokołowej
Wizyta Rafała Trzaskowskiego i Aldony Machnowskiej-Góry w żłobku na Cokołowej