null

Start Leśnej Triady Biegowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już jutro, 13 kwietnia, rusza Leśna Triada Biegowa. Cykl imprez sportowych o charakterze rodzinnym zainauguruje bieg po Lesie Sobieskiego w dzielnicy Wawer. Kolejne biegi w czerwcu i we wrześniu.

Impreza, która odbędzie się 13 kwietnia w Lesie Sobieskiego ma charakter bezpłatny. Jest to połączenie sportowej rywalizacji z edukacją dla całych rodzin. Każde dziecko biorące udział w biegu na 500 m lub 1000 m otrzyma plecak, który pomieści wszystkie rzeczy przydatne podczas aktywności na świeżym powietrzu. Zapisy na bieg dzieci odbędą się w dzień imprezy. Z tej okazji przygotowano również wiele atrakcji, tj. gry i warsztaty edukacyjne, zabawy zręcznościowe oraz kącik plastyczny z kolorowankami.

Dotychczas na pięciokilometrową trasę zarejestrowało się ponad 430 biegaczy, a około 150 osób wybrało metodę nordic walking. Więcej informacji dotyczących imprezy można znaleźć na stronie Aktywnej Warszawy, która wraz z Lasami Miejskimi współorganizuje cały cykl.

Leśnej Triady Biegowej ciąg dalszy

Drugą imprezę cyklu, „Szlak lata”, zaplanowano na 15 czerwca w Lesie Kabackim, a trzecią, „Szlak jesieni”, na 7 września w Lesie Bielańskim. Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną również biegi i spacery nordic walking dla młodzieży i dorosłych na dystansie 5 km oraz biegi na 500 m i 1000 m dla dzieci. Dodatkowo zaplanowano warsztaty edukacyjne oraz zabawy i gry plenerowe dla rodzin i dzieci.