null

Trwa czas zgłoszeń do warszawskiej loterii PIT

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ściana wejścia przy metrze, ciemnoniebieskie tło z żołtymi napisami zachęcającymi do płacenia podatków w Warszawie
Autor: Szymon Pulcyn

Czas rozliczeń z fiskusem mija za miesiąc, ale podatnicy mają jeszcze dwa miesiące, żeby zgłosić chęć udziału w stołecznej loterii PIT. W tym roku osoby, które wskażą Warszawę jako miejsce rozliczenia mogą także wziąć udział w loterii i wygrać samochód oraz inne atrakcyjne nagrody.

Szacuje się, że w Warszawie mieszka ponad 2 mln dorosłych osób, z czego tylko niecałe 1,5 mln rozlicza swój PIT w stolicy. Wpływy z podatków pozwalają na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców. Przyjazny środowisku transport publiczny, utrzymanie dotychczasowych oraz budowa nowych placówek oświatowych i instytucji kultury, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia – to tylko część zadań, na które miasto mogłoby przeznaczyć dodatkowe środki z PIT.

Jak co roku, miasto zachęca więc wszystkich korzystających z warszawskiej infrastruktury i usług, do rozliczania się w stolicy. Elementem tegorocznej kampanii jest loteria „Płać PIT w Warszawie”. Aby wziąć w niej udział, nie trzeba być w niej zameldowanym. Wystarczy wskazać miasto stołeczne Warszawa jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 oraz najpóźniej do 31 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.placpitwwarszawie.pl. Każdy uczestnik ma szansę na wygranie samochodu hybrydowego oraz innych atrakcyjnych nagród: rowerów elektrycznych czy smartwatchów.

To pierwsza taka loteria organizowana przez miasto stołeczne. Zwycięzcy zostaną wylosowani w czerwcu.

 
na ciemnoniebieskim tle napisy zachęcające do rozliczenia podatku w warszawie, przestrzeń miastaa